Proponowany post

Jordan Jumpman Swift - Oficjalne Zdjęcia

09 styczeń 2019
Jordan Jumpman Swift - Oficjalne Zdjęcia

Jordan Brand po raz kolejny postanowiło zajrzeć do swojego bogatego skarbca i "odkurzyć" mniej znany model sprzed lat. Marka opublikowała właśnie serię oficjalnych zdjęć modelu Jumpman Swift, który kiedyś nazywał się Jumpman Swift 6. Buty debiutowały w 1999 roku i były sygnowanym modelem Eddie'go Jonesa, jednego z pierwszych zawodników związanych z Jordan Brand, który w owym czasie grał w Los Angeles Lakers, a później został wymieniony do Charlotte Hornets.

Z racji tego, że Jumpman Shift powstawały w tym samym czasie co Air Jordan 15, można z pełnym przekonaniem stwierdzić, że oba modele są do siebie podobne. Mają tak samo szpiczasty, wystający język i "żelazkowatą" bryłę. O ile młodsze pokolenie entuzjastów obuwia, jest raczej średnio nastawiona do takich re-edycji, to jesteśmy przekonani, że wszyscy ci, którzy śledzili NBA na przełomie wieków, z pewnością cieszą się na ten powrót.
Na pierwszy rzut oka Jumpman Swift wyglądają jak oryginalne wydanie. Cholewka wykonana jest z białej skóry, którą uzupełnia czarny nubuk na toe boxie. System sznurowania ukryty jest pod elastyczną osłoną, którą zamyka się zamkiem błyskawicznym. Po obu stronach cholewka wzmocniona jest panelami, wychodzącymi z podeszwy, których zadaniem jest stabilizacja przy ruchach bocznych. Z tyłu na pięcie znajdziemy bardzo wypukłego i ogromnego Jumpmana. Podeszwa środkowa to standardowa pianka, w której umieszczono poduszkę Zoom z przodu i Air pod piętą, czyli dokładnie taki sam zestaw, jak w wersji OG. Podeszwa zewnętrzna wyposażona jest w bieżnik w klasyczną jodełkę, który zapewnia odpowiednią trakcję.
Ciekawostką jest to, że w modelu Jumpman Swift można było zobaczyć samego Michaela Jordana. MJ był gospodarzem programu, w którym przekazywał podstawy koszykówki i pokazywał, jak poprawnie wykonywać konkretne zagrania.

Jordan Jumpman Swift można ju kupić w sklepach za oceanem. Niestety obawiamy się, że buty nie będą dostępne w polskich sklepach, dlatego trzeba będzie na nie zapolować, na którejś z zagranicznych stron. Poniżej możecie zobaczyć oficjalne foty. Czy jest wśród naszych czytelników ktoś, kto pamięta buty Eddie'go Jonesa?


Jordan Jumpman Swift
kolor: White/Black/Tour Yellow
style: AT2555-100
cena: $140


Tagi: jumpman23,