Ładowanie...

Nike Nature Amplified - Inspiracje i prototypy Nike Free Flyknit


Podczas zorganizowanego przez Nike spotkania Nature Amplified mieliśmy okazję zobaczyć buty, które stały się inspiracją dla twórców Nike Free Flyknit, a także prototypy tych innowacyjnych biegówek.

Jednym z modeli, które odegrał największe znaczenie, był zaprojektowany w 1985 roku Sock Racer. W tamtych czasach ich nietypową konstrukcję docenili triatloniści, a w szczególności Joanne Ernst, która wygrała wówczas hawajską edycję prestiżowych zawodów Ironman. Projektanci Nike jako inspirację wskazują także inne klasyczne modele takie jak Air Rift czy Air Presto.

Zanim koncepcja Free Flyknit została zatwierdzona, projektanci amerykańskiej firmy przygotowali serię prototypów. Jedną z pierwszych wersji była prosta pozbawiona stabilizacji skarpeta, osadzona na lunarowej jeszcze podeszwie.

Nike Free Flyknit - Inspiracje i prototypyNike Free Flyknit - Inspiracje i prototypy

Prototypy Nike Free Flyknit:

Nike Free Flyknit - Inspiracje i prototypyNike Free Flyknit - Inspiracje i prototypyNike Free Flyknit - Inspiracje i prototypyNike Free Flyknit - Inspiracje i prototypyNike Free Flyknit - Inspiracje i prototypyNike Free Flyknit - Inspiracje i prototypy

Foto: Tenisufki.eu