Proponowany post

KANGHYUK x Reebok SRS Sole Fury

Buty uszyte z poduszek powietrznych.

Znamy Datę Premiery Nike Air Presto Foot Tent x COMME des GARÇONS HOMME Plus

08 styczeń 2019
Znamy Datę Premiery Nike Air Presto Foot Tent x COMME des GARÇONS HOMME Plus

Temat specyficznych, kontrowersyjnych i bardzo oryginalnych Nike Air Presto w wersji Foot Tent mieliśmy okazję poruszać jakiś czas temu. Część z Was po zapoznaniu się z tym (klik) wpisem zapewne wie, że według samego twórcy, Tinkera Hatfielda był yo jeden z najgorszych jego projektów. Zapoznając się z historią zapewne wiecie, w jakich okolicznościach powstały te buty, oraz to, że Nike wspólnie z COMME des GARÇONS HOMME Plus szykuje się do ich wielkiego powrotu, co nie będziemy tutaj dużo ukrywać, naprawdę nas ucieszyło.

Buty w nieco odmienionej, dotkniętej ręką projektantów z COMME des GARÇONS HOMME Plus wersji, po raz pierwszy zaprezentowane zostały podczas minionego, Fashion Week w Paryżu. Wtedy to największe marki chwaliły się tym, co spod ich szyldu pojawi się w sprzedaży wiosną i latem 2019 roku. Tym samym zbliżamy się do wielkiej premiery wyżej wspomnianego wydania w dwóch kolorystykach, która przypada na 12 stycznia. Jak już jesteśmy przy 'umaszczeniu' to na chwilę przy nim zostańmy. Jak już wiecie, w sprzedaży pojawią się dwie wersje barwne, które nie wzięły się tutaj z przypadku. Pierwsza, czarno-żółta z jasną podeszwą w 100% odnosi się do oryginalnej kolorystyki modelu Air Presto - 'Brutal Honey' z 2000 roku. Drugi, malinowo-turkusowy wariant to kopia Air Presto Foot Tent, które w sprzedaży pojawiły się dwa lata później. Co do samej konstrukcji, zaszły w niej kosmetyczne zmiany. Nieco przeprojektowany został stelaż 'namiotu' w okolicach śródstopia, a sznurówki zakończono ściągaczem.

Datę premiery już znacie. Buty na ten moment pojawią się jedynie we flagowym sklepie COMME des GARÇONS HOMME Plus w Hongkongu. Dla przypomnienia szukajcie ich tam 12 stycznia. Szersza premiera powinna odbyć się później. Niestety nie znamy ich ceny.


COMME des GARÇONS HOMME Plus
Nike