Proponowany post

"Move To Zero" Nike Wychodzący Naprzeciw Zaśmiecaniu Planety

14 październik 2020
"Move To Zero" Nike Wychodzący Naprzeciw Zaśmiecaniu Planety
Większość naszych publikacji dotyczy produktów ściśle limitowanych, o określonej wartości rynkowej zarówno w pierwszym (tym sklepowym) obiegu, jak i z drugiej ręki, tudzież resellerki. W tym konkretnym przypadku mamy dla was linię produktową, w skład w której wchodzi szeroki apparel, ponadto jest z pewnością mniej ograniczona ilościowo od większości premierowych modeli z aplikacji, którą nie wiedzieć czemu większość społeczności buciarskiej kojarzy z piętnastą Literą alfabetu.


Na pierwszy rzut oka widzimy wspólną troskę o środowisko ze strony amerykańskiego giganta modowego, natomiast zagłębiając się w pojęcie "Revival" można dojść do wniosku, że wraz z wydawałoby się nieskomplikowanym pomysłem idzie mimo wszystko jednak niecodzienna filozofia. (Tutaj potrzebna jest mała adnotacja; doceniamy wszyscy ekologiczne podejście branży modowej, jednak miejmy na uwadze, że nie jest to dzisiaj żadna innowacja).Jak sam producent mówi, kolekcja składa się z czterech głównych elementów: dobór materiałów - biorąc w rękę chociażby teesa z "Revival" już w pierwszej chwili czujemy wyraźnie grubsze podszycie, co zapewne owocuje większą odpornością na zużycie wraz z upływem czasu. Powstałe z recyklingu tkaniny, pochodzące z niewykorzystanych skrawek nici przy produkcji apparelu z zeszłych sezonów. Naturalne kolory, dzięki czemu do produkcji odzieży wykorzystano znacznie mniej wody w porównaniu do tradycyjnych produktów. Niecodzienna estetyka, jak możemy zauważyć na poniższych zdjęciach, oregoński brand zdecydował się na przygotowanie starannie dopracowane logo z widocznym brandingiem i "swooshem", w który zatopiony jest "śmieciowy" gradient, co ma tylko przypominać o przewodnim nurcie tegoż konceptu.

Zapoznajcie się z kilkoma migawkami, dotyczącymi tej kolekcjiPrzywiązanie do detali widać również "od wewnątrz". Każda część asortymentu ma wpiętą dodatkową metkę, z wyraźnym, voltowym oznaczeniem "Move To Zero". Najważniejszą informacją jaką możemy z niej wyciągnąć jest to, że powstałe ubrania oznaczone nazwą "Revival" powstały przynajmniej w 90% z nieużytków, które nie znalazły swojego zastosowania w minionych latach. W odzież z kolekcji Nike "Revival" możecie zaopatrzyć się między innymi na oficjalnej stronie Nike oraz w sklepach stacjonarnych Worldbox."Nike’s journey toward zero carbon and zero waste to help protect the future of sport."

Tagi: nike,