Proponowany post

16 Lat Temu Michael Jordan Rozegrał Swój Ostatni Mecz W NBA

16 kwiecień 2019
16 Lat Temu Michael Jordan Rozegrał Swój Ostatni Mecz W NBA

Dokładnie dziś mija 16 lat od dnia, w którym Michael Jordan rozegrał swój ostatni mecz w NBA. 16 kwietnia 2003 roku Washington Wizards, którym nie udało się wówczas zakwalifikować do fazy playoff, pojawili się na parkiecie First Union Center w Philadelphii, gdzie czekała na nich drużyna 76ers prowadzona przez Allena Iversona. Na tym etapie rozgrywek Sixers nadal walczyli o awans, dlatego liczyło się dla nich każde zwycięstwo. Oznaczało to, że nie będzie to łatwy mecz dla "dziadka" Jordana, gdzie przeciwnicy będą traktowali go ulgowo. 
Tego wieczora na MJ'a czekało kilka niespodzianek. Julius Erving i Moses Malone, dwie legendy drużyny Sixers wręczyły Jordanowi specjalny, spersonalizowany wózek golfowy. Chwilę później, gdy przedstawiana była drużyna ekipy przyjezdnej, numer, imię i nazwisko Michaela przeczytał nie kto inny, jak Ray Clay, wieloletni spiker drużyny Bulls, który w latach 90. w swoim stylu i swoim charakterystycznym głosem zapowiadał graczy drużyny, tworząc niezapomniany klimat. 

Od samego początku mecz nie układał się po myśli "Czarodziejów". MJ oddawał sporo rzutów, lecz bardzo często były one nieskuteczne. Pierwsza kwarta była jeszcze wyrównana, ale w drugiej gracze Sixers podkręcili tempo i uciekli na kilkanaście punktów. Jordanowi udało się w końcu rozegrać kilka skutecznych i efektownych akcji i na chwilę przed końcem pierwszej połowy MJ wykonał ostatni w karierze wsad.  W trzeciej kwarcie Mike zdobył jeszcze kilka punktów, ale jego Wizards nadal przegrywali. Pod koniec tej części gry MJ był już na ławce rezerwowych. Publiczność zgromadzona na trybunach bardzo wyraźnie dała znać, że chce jeszcze raz zobaczyć Jordana na parkiecie. Nie wiadomo, czy trener Doug Collins uległ presji, czy może sam chciał zobaczyć swojego zawodnika w akcji i wpuścił go na boisko.

Czterdziestoletni Jordan zdobył w swoim ostatnim meczu 15 punktów, 4 zbiórki i 4 asysty, a wszystko w trakcie 28 minut. Schodząc z parkietu MJ otrzymał od swoich kolegów z drużyny, przeciwników i publiczności bardzo długą owację na stojąco. Było to piękne zakończenie rewelacyjnej, sportowej kariery. Tego wieczora Mike raz na zawsze pożegnał się z profesjonalną koszykówką, jako zawodnik...choć później pojawiały się różne pogłoski, że znowu spróbuje swoich sił przeciwko kolejnemu pokoleniu graczy. Tak się jednak nie stało, a dziś Jordan jest właścicielem Charlotte Hornets, nie może też narzekać na, to jak radzi sobie Jordan Brand. 


Jeśli chcecie jeszcze raz zobaczyć ostatni mecz wykonaniu Michaela Jordana, to zachęcamy do sprawdzenia poniższego video.