Proponowany post

Air Jordan 11 Low Suede - Zapowiedź

W klasycznych barwach Bulls.

7 Faktów O Nadchodzących Nike Air Max 720

26 wrzesień 2018
7 Faktów O Nadchodzących Nike Air Max 720

Nike to globalna marka, która zdecydowanej większości osób, a  sneakerheadom w szczególności kojarzy się z butami z rodziny Air Max. Jednym do gustu przypadły Air Max 1, innym 90, Air Max Plus, a jeszcze innym takie nowości jak 270. To, co najbardziej wyróżnia tę rodzinę to oczywiście innowacyjny, stale rozwijany system amortyzacji opierający się na kultowej, gazowej poduszce Air. W tych konkretnych przypadkach jest ona widoczna i wtedy nazywamy ją Air Max. Z roku na rok inżynierowie Nike coraz bardziej przykładają się do prac nad nowymi modelami butów wyposażonymi w ten system, a nadchodzącym projektem są Air Max 720. Dziś przybliżymy Wam 7 najważniejszych faktów na ich temat.

  • Air Max 720 wyposażone są w pierwszą pełnowymiarową poduszkę powietrzną.

Mimo tego, że mogliście już kiedyś słyszeć ten tekst, to był on trochę naciągany. W takich modelach jak Air Max 360 również mieliśmy pełnowymiarową poduszkę Air Max, ale ograniczona była ona elementami podeszwy wewnętrznej. W Przypadku Air Max 720 jest zupełnie inaczej. Outsole i midsole to jedność, która przytwierdzona jest bezpośrednio do cholewki. 

  • 720 mają najwyższą poduszkę w historii modeli Nike.

Tutaj nowy model amerykańskiej marki bije ostatni rekord, który należał do debiutujących na rynku w ubiegłym roku Air Max 270. Model ten wyposażony był w osadzoną na pięcie poduchę o wysokości 32mm, a 720 mają ją o wymiarze aż 38mm.

  • Nowe 720 są najbardziej sprężystymi Maxami.

Najwyższa, a zarazem największa poduszka Air Max w historii, teoretycznie powinna również najlepiej oddawać energię i maksymalnie amortyzować każdy kolejny krok. Nike zapewnia nas, że tak właśnie się stało. Wszystko to osiągnięto dzięki ogromnej pojemności komór wypełnionych mieszaniną gazów. Ciekawi nas, jak jakie ciśnienie udało się upchnąć do środka i jak mocno podeszwa energię. Czy będzie mogli efekt amortyzacji w nowych 720 porównać, chociażby do tego w Air VaporMax?


  • Ich nazwa pochodzi od wyglądu podeszwy.

Tutaj sprawa jest naprawdę prosta. Nazwa Air Max 720 wzięła się od tego, w jaki sposób możemy oglądać podeszwę. Jednostka amortyzacyjna Air widoczna jest w 360 stopniach, ale w dwóch płaszczyznach - z góry i dołu co razem dalej nam 720.

  • Design Air Max 720 inspirowany jest naturą.

Część z Was pewnie kojarzy, że projektanci Nike podczas tworzenia np. Air Max 95 inspirowali się ludzkim ciałem, a Air Max 97 superszybką, japońską koleją. Przy tworzeniu 720 inspiracją byłą natura. Ich designem starano się odwzorować, promieniujący ruch energii. Stąd pierwsze kolorystyki tego modelu nawiązywać będą do takich cudów natury jak Zorza Polarna, strumienie płynącej lawy, Drogi Mlecznej czy wschodów i zachodów słońca.

  • Poduszka w Air Max 720 w dużej mierze wykonana jest z odpadów.

Jak podaje amerykański brand, aż 75% powierzchni poduszki w nowym modelu wykona, jest z odzyskanych przez markę odpadów produktowych. To tylko utwierdza nas w fakcie, że Nike niemałą uwagę przywiązuje do dbania o środowisko, i nie trzeba wybierać między nią a wydajnością sportowców. Wszystko to może iść ze sobą w parze.

  • Podobnie jak w 270, tak i w 720 poduszka wypełniona jest 'obietnicą'

Ten punk możemy interpretować dowolnie. Znając jednak Nike, chodzi tutaj o to, że marka sporą wagę przykłada do nowego produktu i ma zamiar nim zawojować na sneakersowym rynku, Biorąc pod uwagę to, jak opowiada nam ich historię, oraz to, jak świetnie buty prezentują się już w tej fazie, wróżymy im niemały sukces.

Co do premiery, niestety jeszcze nie wiemy, kiedy dokładnie Nike wypuści je do sprzedaży. Obstawiamy okolice Air Max Day 2019. Co do dostępności, to nie powinno być problemu ze znalezieniem ich, chociażby tutaj. Dajcie nam znać, co o nich myślicie.


Nike