Kultowa Gra Z Księciem Persji Doczeka Się Remaku Na Konsole!

16 grudzień 2020
Kultowa Gra Z Księciem Persji Doczeka Się Remaku Na Konsole!
W świetle newsów z Cyberpunkiem 2077 w roli głównej mogło wam to umknąć.


W polskich sklepach na próżno już szukać konsol najnowszej generacji. Oczywiście, jeśli marzyliśmy o tej spod skrzydeł japońskiego producenta, bo te od Microsoftu nadal jesteśmy w stanie zakupić w dobrych sklepach z elektroniką. Niemalże cały nakład Play Station 5 przeznaczony na nasz rodzimy rynek wyczerpał się już w zamówieniach preorderowych.
Niemniej jednak przed nami prawdziwa gratka dla OG fanów zręcznego połączenia gry akcji z akcentami przygodowymi bowiem po 17 latach od dnia premiery na rynek gamingowy powraca kultowa gra "Prince of Persia - The Sands of Time" – będąca jednocześnie otwierającą częścią trylogii wyprodukowanej przez francuskiego wydawcę.

W oczekiwaniu na globalną reedycję konsoli z piątką na końcu w nazwie modelu, studio Ubisoft przygotowało nam kilka mocnych pozycji, jednak na efekty końcowe jesteśmy zmuszeni jeszcze kilka chwil poczekać (mowa tu między innymi o szóstej odsłonie serii Far Cry, o której możecie przeczytać tutaj). Premiera remake'u perypetii Księcia zaplanowana jest na 21 stycznia 2021 roku. Nie wiadomo czy za odrestaurowaniem pierwszej części idzie wieloetapowy plan wdrożenia "Prince of Persia" na zarówno starsze (chociaż ciężko mi się przyzwyczaić do tego, że PS4 to jednak starszy brat dla piątki!) jak i te nowsze pozycje. Wyobrażacie sobie sytuacje, kiedy w połowie nadchodzącego roku pójdziecie do salonu z grami i na półce będzie stało plastikowe pudełko z etykietą podpisaną "Prince of Persia - Trilogy" z dopiskiem w górnym rogu informującym, że możecie w nie zagrać na konsolach PS4 i nowszych? Cóż...

"Gra Cyberpunk 2077 została zapowiedziana w maju 2012 roku, a w styczniu 2013 roku opublikowano krótki zwiastun filmowy(...)'' nasuwa się więc jeden, trywializujący wniosek – z biegiem czasu wszystko jest możliwe.

Tagi: gry