Proponowany post

adidas A-ZX 5000 'Torsion' To Hołd W Stronę Kultowej Płytki W Podeszwie

19 styczeń 2021
adidas A-ZX 5000 'Torsion' To Hołd W Stronę Kultowej Płytki W Podeszwie

Kontynuujemy naszą przygodę ze wskrzeszonym, kultowym projektem A-ZX, który pierwotnie zapoczątkowano w 2008 roku. Jego druga edycja ruszyła latem ubiegłego roku i cięgnie się z nami po dziś dzień. Po kilkunastu mniej lub bardziej udanych premierach czeka nas jeszcze kilka, które staramy Wam się na bieżąco przybliżać, a większość znajdziecie tutaj. Dziś wracamy do tematu, bowiem do grona zacnych ZX'ów dołącza kolejny, ciekawy projekt powstały na bazie rzadko pojawiających się na rynku ZX 5000.

Nowe, cytrynowe adidas A-ZX 5000 'Torsion', które kryją się pod literą 'T' w A-ZX'owym alfabecie swój niecodzienny, wpadający w oko wygląd zawdzięczają kultowej, stabilizującej skrętny ruch stopy płytce systemu Torsion wtopionej w podeszwę ZX'ów i nie tylko. System ten opracowany został w celu maksymalnego wsparcia przedniej i tylnej części stopy w trakcie jej naturalnych, niezależnych ruchów skrętnych tworząc swoisty most pomiędzy śródstopiem a piętą. Płytka Torsion dba o maksymalny poziom wsparcia stopy, zapobiegając tym samym narażeniem się na kontuzję podczas jej przetaczania, optymalizując dopasowanie podeszwy do podłoża. Zazwyczaj te wykonany z tworzywa sztucznego element, który w swoim składzie posiada domieszkę kevlaru, jest koloru żółtego, tak jak i cholewka tytułowych adidas A-ZX 5000 'Torsion'. Projektanci poszli o krok do przodu i chcąc oddać hołd temu ponadczasowemu systemowi, jaskrawą cholewkę butów również wykonali z wytrzymałego materiału Kevlar®, który znajdziemy w płytce. Upper, któremu niestraszne żadne uszkodzenia mechaniczne wyposażony został w szereg pasujących do niego kolorystycznie dodatków, takich jak stabilizator pięty, taśma na tyle, a nawet podeszwa, na której postawiona jest całość. Kontrastującą czernią wykończono wnętrze i kilka dodatkowych elementów.

Szczegóły premiery adidas A-ZX 5000 'Torsion'

Buty w sprzedaży zobaczymy już niebawem, a dokładnie w ten piątek tj. 22 stycznia. Sugerowana cena detaliczna wyniesie 140$, a buty bez problemu znajdziecie w Warsaw Sneaker Store. Więcej na temat całego przedsięwzięcie dowiecie się również tutaj. 

adidas A-ZX 5000 “Torsion”
Kolor: Bright Yellow/Bright Yellow/Shock Cyan
Data premiery: 22 stycznia, 2021
Cena: $140
Kod: FZ4645