Proponowany post

adidas NMD R1 Primeknit 'OG' świętuje piątą rocznicę powstania i wraca na półki

05 marzec 2021
adidas NMD R1 Primeknit 'OG' świętuje piątą rocznicę powstania i wraca na półki

Podobnie jak w przypadku debiutanckich NMD zaprojektowanych przez Pharrella, adidas świętować świętował 5. rocznicę powstania tej kultowej sylwetki specjalną edycją Primeknit w najbardziej znanej kolorystyce.

Mimo tego, że model ten zadebiutował zaledwie pół dekady temu, zaliczał swoje wzloty i upadki, to designerzy z Herzogenaurach zdecydowali się na odważny ruch. Wybuchowy początek sprawił, że NMD niemal natychmiast osiągnął szczyt popularności - a kiedy mówimy na szczycie, naprawdę mamy na myśli sam szczyt. Niestety, wraz z Ultra BOOST'ami, od tamtej pory odnotował on gwałtowny spadek zainteresowania, a mimo to, nadal pozostaje jednym z największych motorów sprzedażowych adidasa - i to jest coś, co chyba warto uczcić, prawda? Z tej też okazji kultowa kolorystyka OG z kultowymi niebieskimi i czerwonymi elementami zatopionymi w surowej białej podstawie z czarnym spodem. Jego prostota nie miała sobie równych, podobnie jak komfort nie z tego świata. Nowy NMD nadal oferuje dokładnie te dwa kluczowe czynniki, ale w akompaniamencie zupełnie nowej cholewki Primeknit przypominającej skarpetę. Z jej powierzchni zniknęły taśmy, a zamiast tego zastosowano ledwo widoczne szwy podkreślające trzy paski. Zrezygnowano również z dodatkowego elementu, przez które przepleciono sznurówki, a system wiązania biegnie teraz bezpośrednio przez upper. Tył wykończono tym samym stabilizatorem pięty natomiast brandowaną niegdyś szlufkę wycięto z eleganckiego, gładkiego kawałka miękkiej skóry.

Data premiery adidas NMD R1 Primeknit „OG” została ustalona na 11 marca, a sugerowana cena detaliczna wyniesie 180$. Czy buty tak jak niegdyś ( KLIK ) zobaczymy też w WS2? Tego jeszcze nie wiemy.