Proponowany post

adidas Originals Ozweego Wykonane Z Materiału Dynema, Którego Używa Się Do Produkcji Kamizelek Kuloodpornych

08 grudzień 2020
adidas Originals Ozweego Wykonane Z Materiału Dynema, Którego Używa Się Do Produkcji Kamizelek Kuloodpornych

Ozweego, to jeden z bardzo popularnych, stosunkowo świeżych sneakersowych sylwetek od niemieckiej marki adidas Originals. Sama historia modelu Ozweego zaczęła się już w 1998 roku, kiedy to trzy paski pokazały światu kolejny performance'owy model butów do biegania. Później nazwa ta 'przywłaszczona' została przez Rafa Simonsa, który do momentu zakończenia współpracy z niemiecką marką długo się nią posługiwał. Teraz adidas Originals Ozweego, to nieodłączny element każdej kolejnej sneakersowej kolekcji marki. 

Ten dryfujący pomiędzy nowoczesnością, a klimatem Daddy Shoes model zyskał uznanie wielu fanów sneakersów i streetwearu na całym świecie i dalej chętnie wybierany jest zarówno jako dodatek do męskiej, jak i damskiej stylizacji. Dziś nieco bliżej przyjrzymy się bardzo ciekawej odsłonie adidas Originals Ozweego, która wykonana została z bardzo nietypowego jak na obuwie sportowe materiału, którym jest Dynema. Dynema, to handlowa nazwa polietylenu o ultradużej masie cząsteczkowej (UHMWPE z ang. Ultra high molecular weight polyethylene). Jest to materiał używany m.in. do produkcji pętli wspinaczkowych, repsznurów, kamizelek kuloodpornych oraz elementów endoprotez. Charakteryzuje się niezwykle wysokim stosunkiem wytrzymałości włókien do ich masy, dużą odpornością na ścieranie i niską absorpcją wilgoci. Należy uważać w przypadku kontaktu z chemikaliami, gdyż kwasy utleniające powodują rozkład chemiczny, który prowadzi do znacznego osłabienia materiału (często zmiany te nie są widoczne gołym okiem). W ramach ciekawostki możemy Wam zdradzić, że z tego samego typu materiału wykonany jest wysoki kołnierz w Tom Sachs x Nike Mars Yard Overshoe. Wracając do adidas Originals Ozweego, to oferują nam one szarawą bazę, na której znajdziecie informację na temat wyżej wspomnianego fabrykatu połączonej z mięsistym zamszem na kołnierzu oraz równie wytrzymałym rip stopem na cienkim, wygodnym języku. Przy samej podeszwie zdecydowano się usztywnić oraz dodatkowo zabezpieczyć przed błotem czy piaskiem część uppera czarną gumą, co jest bardzo funkcjonalnym zabiegiem. Całość postawiona jest na wygodnej, szerokiej i stabilnej podeszwie w czarnym kolorze, którą łatwo utrzymać w czystości. 

Szczegóły premiery adidas Originals Ozweego Dynema

Buty już teraz dostaniecie w wybranych punktach sprzedaży. Szukajcie ich w takich sklepach z szerokim asortymentem oryginalnych sneakersów jak chmielna20.pl czy worldbox.pl.

adidas Ozweego
Kolor: Grey Six/Core Black-Green Tint
Kod: FV1807
Price: 499zładidas