Proponowany post

adidas Originals Przedstawia Dwie Nowe Kolorystyki Modelu P.O.D-S3.1

09 sierpień 2018
adidas Originals Przedstawia Dwie Nowe Kolorystyki Modelu P.O.D-S3.1
Czy ten model możemy nazwać godnym następcom NMD?

adidas P.O.D-S3.1 to jedna ze zdecydowanie ciekawszych nowości spod szyldu niemieckiej marki z trzema paskami. Część z Was już na wstępie zastanawia się, czy model ten stworzony został, by godnie zastąpić kultowe, ale opatrzone już NMD? Na to pytanie nie znamy jeszcze odpowiedzi. Niemniej jednak uważamy, że powinniście przyjrzeć się jego dwóm nowym wersjom kolorystycznym, które już za moment pojawią się w sprzedaży. 


Zacznijmy może od tego, co to w ogóle jest ten P.O.D. Point Of Deflection to innowacyjny system amortyzacji, który światło dzienne po raz pierwszy ujrzał w połowie lat 90 w nowych butach biegowych EQT Cushion. Wtedy system ten opierał się o trójwymiarową konstrukcję opierającą się o oddzielne segmenty zapewniające odpowiedni poziom amortyzacji w punkcie uderzenia. W aktualnym wydaniu jest jednak nieco inaczej.

Tutaj całość podzielona jest na trzy części. Zaczynając od tyłu mamy tutaj 'obcas' wykonany ze świetnie amortyzującej i oddającej energię pianki Boost, mostu 'Point Of Deflection Bridge, czyli plastikowej płytki wzorowanej na kultowym systemie Torsion stabilizującym tor przetaczającej się stopy w centralnej części oraz pianki EVA o dwóch gęstościach w przedniej części. Na całość nałożona jest idealnie przylegająca do stopy cholewka z siateczki, nylonu i fragmentu zamszu z trzema zgrzanymi paskami brandingu na boku. Do asortymentu marki trafią dwa kolejne, monochromatyczne warianty barwne, różowy oraz szary.

Data premiery przewidziana jest na 16 sierpnia. Szukajcie ich tutaj.
adidas