Proponowany post

adidas Prezentuje Koncepcyjne Buty Do Biegania FUTURECRAFT.STRUNG, Których Cholewka Waży Jednie 35 Gramów!

08 październik 2020
adidas Prezentuje Koncepcyjne Buty Do Biegania FUTURECRAFT.STRUNG, Których Cholewka Waży Jednie 35 Gramów!

Marka adidas oficjalnie wprowadziła na rynek długo przygotowywane, koncepcyjne buty do biegania FUTURECRAFT.STRUNG, wyposażone w najnowocześniejszą technologię produkcji cholewki STRUNG - co ma być nowym wyznacznikiem w cyfryzacji produkcji butów do uprawiania sportu od trzech pasków. Jako produkt nowej generacji znanego nam już programu FUTURECRAFT, buty biegowe FUTURECRAFT.STRUNG kontynuują koncepcję „inkubowania sportowych możliwości z innowacjami”, wykorzystując profesjonalne metody gromadzenia danych i innowacje technologiczne tak, aby stworzyć profesjonalne buty do biegania.


Technologia produkcji cholewek STRUNG narodziła się w laboratorium adidas FUTURECRAFT. Projektanci rozpoczynają od zebrania danych od wielu sportowców i każdy element projektują w oparciu o duże zbiory danych, tworząc zindywidualizowanie dopasowane nici, znacząco poprawiające wydajność cholewki, pomagając biegaczom lepiej uwalniać energię i zapewniać profesjonalną ochronę biegaczom. Tym razem adidas postawił sobie za punkt odniesienia biegaczy miejskich z tempem ok 5 m/s. Po zebraniu dużej liczby różnych typów danych od sportowców, projektanci przeprowadzili wiele rund testowych programowania danych i zaprojektowali nową cholewkę tak, aby była jak najbardziej wydajna korzystając z nić tkacką. Upper jest dopasowany do nowej, lekkiej podeszwy środkowej skonstruowanej w technologii ADIDAS 4D, która również jest wypadkową wielu testów. Ostateczna waga butów do biegania to tylko około 250 gramów, a waga cholewki została zredukowana do około 35 gramów.


Lekka zintegrowana bezszwowa cholewka jest jak druga warstwa skóry zapewniając wygodne dopasowanie dla biegaczy. Splot cholewki buta jest ściśle połączony, co poprawia stabilizację pięty bez dodawania żadnych dodatkowych akcesoriów, utrzymując niebywałą lekkość. Ponadto technologia produkcji cholewek STRUNG łączy w sobie koncepcję zrównoważonego rozwoju, na którą zawsze kładł nacisk adidas. Po zaprogramowaniu danych, cholewka buta może pomóc zmniejszyć niepotrzebne zużycie materiału w procesie produkcji. 


FUTURECRAFT.STRUNG nadal jest koncepcyjnym butem do biegania i ma wejść do sprzedaży w 2022 roku. Czy zobaczymy je w sklepach biegacza? Tego nie wiemy. 

adidas