Proponowany post

Oto nowe Nike Dunk Low z kolekcji “N7”

W niecodziennym wykonczeniu.

adidas ZX Series '30 Years of Torsion', Czyli Wielki Powrót Czterech OG!

06 sierpień 2019
adidas ZX Series '30 Years of Torsion', Czyli Wielki Powrót Czterech OG!

Jak tylko mamy okazję, to chwalimy się naszym ubiegłorocznym projektem 'Warsaw ZX Stories' organizowany wspólnie z ekipą sklepu WS2 oraz zaprzyjaźnionymi sneakerheadami, którym raz jeszcze dziękujemy! Niewtajemniczonym, albo tym, którzy są z nami od niedawana po krótce wytłumaczymy o co biega. 'WZXS', to jedyna w swoim rodzaju wystawa butów niemieckiej marki z trzema paskami, a dokładnie kultowej serii z literami 'ZX' w nazwie. Wnętrze sklepu przepełnione było nie tylko oryginalnymi kolorystykami czy wydaniami sprzed lat, ale też masą kolaboracyjnych projektów z 'aZX' na czele. Wszystkie modele zobaczycie tutaj, a krótkie wideo tu (klik).

Wszystko działo się w ramach premiery pierwszej re-edycji kultowych ZX 4000. Już wtedy z tyłu głowy mieliśmy fakt, że w przyszłym roku kultowe 'Tysiączniki' obchodzić będą swoją okrągłą, 30. rocznicę powstania. No, może nie do końca, bo pierwszym modelem butów z trzema zerami w oznaczeniu był ZX 5000, który zadebiutował podczas Olimpiady Seulu w 1988, a my powoli traciliśmy nadzieję, że adidas pokusi się o retro jakiejkolwiek z sylwetek, a przecież powinno. Z niecierpliwością wyczekujemy odświeżenia takich perełek jak wyżej wspomniane 5000, ZX7000, ZX9000, kultowych 'Aqua' czy może nawet ZX 6000 lub ZX 1000, których re-edycji nie mieliśmy okazji widzieć. Jak się okazuje, niemiecka marka po części wysłuchała nasze prośby i już niebawem zobaczymy retro 4 modeli! W ramach projektu '30 Years od Torsion' raz jeszcze w sprzedaży zobaczymy oryginalne kolorystyki ZX 5000, ZX 6000 (ten model nigdy nie doczekał się retro ) ZX 7000 oraz ZX 9000 'Hydra'. Jak zapewnia producent, buty wykonane są tak, aby zarówno pod względem materiałów, jak i barw jak najbardziej przypominać oryginał z pierwszych lat swojej produkcji z wyjątkiem jubileuszowych wkładek oraz lacelocków. My jednak widzimy pewne różnice, na które ze względu na ogromną sympatię całej serii przymkniemy na to oko. 

Buty do sprzedaży trafiać będą tydzień po tygodniu, a poniżej znajdziecie pełen rozkład jazdy. Niestety, nie znamy cen poszczególnych wariantów, wiemy natomiast, że jedynym miejscem w Polsce gdzie je znajdziecie jest stołeczny butik WS2.

ZX 5000 (10 sierpnia)ZX 6000 (17 sierpnia)ZX 7000 (24 sierpnia)ZX 9000 (31 sierpnia)


adidas