Proponowany post

Afew x BEAMS x Asics GEL-Lyte III 'Orange Koi' - Zapowiedź

26 październik 2018
Afew x BEAMS x Asics GEL-Lyte III 'Orange Koi' - Zapowiedź

'Koi' to zdecydowanie jedna z najbardziej pożądanych kolorystyk modelu GEL-Lyte III. Z butami tymi wiążę się naprawdę ciekawa historia sięgająca 2012 roku.

Buty te, zanim pełnoprawnie, oficjalnie stały się kolaboracyjnym projektem na linii Asics-Tiger, a niemiecki butik Afew światło dzienne ujrzały pod postacią ręcznie wyprodukowanych przez szewca Rolfa Reinera customów. Zaprojektowane zostały one z myślą o organizowanym w Dusseldorfie evencie 'Red Koi'. Za ich wygląd odpowiedzialny jest japoński projektant Yoske Nishiumi. To, co je wyróżnia, to świetnej jakości materiały oraz nienaganny, drapieżny kształt cholewki zwężający się ku przodowi. Istne mistrzostwo świata!


Buty po raz kolejny dały o sobie przypomnieć w ramach 25. rocznicy powstania modelu GEL-Lyte III obchodzonej w 2015 roku. To właśnie wtedy w sprzedaży pojawiło się wiele naprawdę świetnych projektów z udziałem najbardziej rozpoznawalnych butików na świecie, w tym Afew. Ekipa sklepu postanowiła odświeżyć projekt i postawiła na projekt sprzed 3 lat. Tak właśnie GEL-Lyte III 'Koi' trafiły do sprzedaży. Buty charakteryzują się czerwono-biało-szarą kolorystyką z czarnymi detalami, która nawiązuje do ubarwienia ozdobnej odmiany karpia Nishiki-Goi.


W 2018 roku Koi powraca! Tym razem Afew jeszcze bardziej nawiązuje do Japonii i do wspólnego projektu zaprasza zespół BEAMS'a z Kraju Kwitnącej Wiśni. Tym razem umaszczenie modelu GEL-Lyte III zmienia kolor z czerwonego na pomarańczowy. Niestety na ten moment nie pokazano butów w pełnej okazałości. Wiemy jednak, że specjalne pudełko, skrywające w swoim wnętrzu kadzidła, chustę oraz broszurę o historii powstania kicksów i same buty w limitowanej ilości dostępne będą tylko i wyłącznie w sklepie Afew w Dusseldorfie. 

Data premiery przewidziana jest na 10 listopada. Zapisy na raffle ruszyły tutaj.
Afew
Beams
Asics-Tiger