Proponowany post

Air Jordan 18 'Sport Royal' Wrócą w 2018 Roku

24 sierpień 2017
Air Jordan 18 'Sport Royal' Wrócą w 2018 Roku

W styczniu przyszłego roku swoją premierę będą miały Air Jordan 18 "Sport Royal", które oryginalnie pojawiły się w 2003 roku. Jest to bardzo dobra informacja dla wszystkich Jordanheadów, którzy lubią te "nowsze" modele swojej ulubionej marki (mam tu na myśli m.in 16 i 17+, których reedycji też w końcu się doczekaliśmy). Co prawda w roku 2008, AJ18 wróciły jako część Countdown Packu (razem z Air Jordan 5 "Fire Red"), ale była to nieoryginalna wersja kolorystyczna. Teraz będziemy mieli okazję zdobyć takie, w jakich grał MJ w barwach Washington Wizards. 

Osiemnastki to ostatni model w jakim Mike występował na parkietach NBA. Podobnie jak w przypadku innych butów, z AJ18 związanych jest kilka pamiętnych występów i zagrań. Między innymi, klasyczny Jordanowy rzut z wyskoku w meczu gwiazd, 43 punkty w wieku 40 lat (nikt wcześniej, ani później tego nie dokonał) czy 42 punkty przeciwko Kobe Bryantowi (który w tym meczu zdobył 55pkt). MJ rozegrał w osiemnastkach swój ostatni mecz w karierze. Aż ciężko uwierzyć, że to było 14 lat temu! 

Co do samych butów, to cięzko porównać je do jakich kolwiek innych. Mają swój dość specyficzny design, za który odpowiedzialny jest Tate Kuerbis. Jest to wieloletni projektant Nike, który pracował też nad innymi Jordanami (m.in XIX czy ostatnimi XXX1). Osiemnastki mają prostą, w zasadzie jednoczęściową cholewkę  z zakrytymi sznurówkami, skrzydałmi po bokach, pod któymi schowane są "wyloty powietrza". Nie mogło też zabraknąć tak charakterystycznego elementu w Jordanach jak włókno węglowe. Oryginalnie do AJ18 dodawany był mały ręcznik z wychawtowanym Jumpmanem, a wersje zamszowe miały w komplecie szczoteczkę! Nie spodziewamy się raczej, że retro też będzie miało takie dodatki, mamy jedynie nadzieję, że nie zostaną one okrojone poduszek Zoom Air, jak to miało miejsce w przypadku ostatnich AJ15.

Z niecierpliwością czekamy na ten release. Mamy nadzieję, że polskie sklepy będą je miały w swojej ofercie. Czekamy na Wasze komentarze w sprawie wznawiania mniej klasycznych modeli Air Jordan, oraz na opinie o Air Jordan 18.   

 

Tagi: -