Proponowany post

Air Jordan 5 NRG 'Fresh Prince' - Zapowiedź

03 sierpień 2018
Air Jordan 5 NRG 'Fresh Prince' - Zapowiedź

Nie tak dawno temu pisaliśmy o samplach Air Jordan 5 'Reverse Bel-Air' z 2013, których zdjęcie wypłynęło na światło dzienne. Bardzo możliwe, że ten przeciek nie był przypadkowy, a był jedynie zapowiedzią tego, co przed nami. Dziś natrafiliśmy na zdjęcia Air Jordan 5 NRG w klasycznej kolorystyce 'Grape'. Buty będą częścią większej kolekcji, w której skład wejdą też ubrania, która nawiązuje do serialowego hitu lat 90. "Fresh Prince of Bel-Air" z Willem Smithem w roli głównej (polski tytuł "Bajer w Bel-Air"). 

Buty, które widzimy na fotkach poniżej wyglądają niemalże identycznie, jak oryginalne wydanie 'Grape' z 1990 roku. Mamy białą, skórzaną cholewkę, która na pięcie ozdobiona jest logotypem "Nike Air". Od spodu fioletowo-turkusowa podeszwa i transparentny outsole. Buty jednak różnią się od piątek, które znamy. Gołym okiem widać, że nie mają one sznurowadeł, ani lace locksa. Mało tego, są one pozbawione plastikowych elementów przez które, sznurowadła powinny przechodzić. Jest to bezpośrednie odniesienie do sposobu, w jakim Will Smith nosił Air Jordan 5 w serialu. Na języku znajdziemy napis "West Philadelphia" czyli miejsce skąd pochodzi "Fresh Prince", a wkładki udekorowane są kolorowymi paskami, przypominającymi te z koszulki Smitha. Air Jordan jest napisany czcionką wziętą z tytułu serialu. Buty wyglądają bardzo fajnie, obstawiamy, że może być to bardzo mocne wydanie. Ciekawe czy są tak skonstruowane, by można było sobie przebić te miejsca na sznurowadła...chyba, że marka planuje też w niedalekiej przyszłości wypuścić 'normalne 'Grapey' ze sznurówkami. Razem z butami, przygotowane zostały bluzy i t-shirty ze zdjęciem przedstawiającym Smitha. Miejmy nadzieję, że planowane są też ciuchy w bardziej szalonych kolorach, przypominające te, które nosił Will. 

Premiera Air Jordan 5 NRG 'Fresh Prince' przewidziana jest na 25 września, czyli stosunkowo niedługo. My już nie możemy się doczekać. O tym, czy buty będą dostępne w polskich sklepach, będziemy jeszcze pisali. Do czasu premiery, powinno też pojawić się dużo więcej zdjęć tych butów.  

Air Jordan 5 NRG “Fresh Prince”
kolor: White/Grape Ice-Black-New Emerald
styl: AV3919-135
cena: $190

Tagi: jumpman23