Proponowany post

On Feet: Air Jordan 1 High OG 'Pine Green'

Przyjrzyjmy się im bliżej.

AND 1 Marbury 1

14 lipiec 2017
AND 1 Marbury 1

Są wśród czytelników ludzie pamiętający markę AND1? Jeśli tak to mamy dla Was dobrą wiadomość. Wraca jeden z ich bardziej charakterystycznych modeli, Marbury 1, który teraz nazywa się Coney Island Classic (o powodach zmiany nazwy za chwilę). Nie oszukujmy się, buty nie należą do najładniejszych, ale takim starym dziadom jak ja, dobrze się kojarzą. 

Stephon Marbury grał w tym modelu w swoim debiutanckim sezonie 1996/97. Aż trudno uwierzyć, że to już ponad 20 lat! Były to pierwsze AND1-y, które pojawiły się w lidze NBA. Mimo to zarówno ten model jak i cała marka kojarzona była bardziej z grą na ulicy. Mogą o tym świadczyć późniejsze AND1 Mix tapes, które we wczesnych latach 2000 robiły furorę. 
Wracając jednak do samych butów, zamiana nazwy została wymuszona tym, że Stephon Marbury nie jest już związany z marką AND1, a co za tym idzie buty nie mogą nosić jego nazwiska. Zamiast tego nazwa Conlye Island Classic odnosi się do miejsca pochodzenia Marburego, czyli jednej z Nowojorskich dzielnic. Jeśli chodzi o konstruckję to mamy tutaj pożądny kawał skórzanej cholewki, która wygląda na niezniszczalną, przystosowaną do gry na trudnych, asfaltowych boiskach. 

Raczej nie spodziewamy się tego modelu w polskich sklepach, tym bardziej, że marka AND1 chyba całkiem wycofała się z naszego rynku...na pewno dawno nie widziałem ich produktów. 
Co myślicie o Conlye Island Classic? Znalazłby się na nie jakiś chętny? Tagi: -