Proponowany post

ASICS Odtworzył Studio Shigeyukiego Mitsui - Twórcy Modelu GEL-Lyte III

03 lipiec 2019
ASICS Odtworzył Studio Shigeyukiego Mitsui - Twórcy Modelu GEL-Lyte III

GEL-Lyte III to niewątpliwie kultowy model butów japońskiej marki Asics. Po wielu latach nieobecności, przy pomocy samego Ronnie Fiega model ten kilka lat temu ponownie pojawił się w asortymencie marki, a szczyt swojego hype'u osiągnął w 2015 roku, kiedy to obchodziliśmy 25 jubileusz jego powstania. Wtedy to w sprzedaży pojawiła się masa świetnych, kolaboracyjnych projektów na jego bazie, a świat oszalał na punkcie trójek. Teraz sytuacja nieco się zmieniła. W 2020 roku wszytko raz jeszcze może obrócić się o 180 stopni, ponieważ model ten obchodzić będzie okrągłą, 30 rocznicę powstania.

Pierwsza, 'mała' zapowiedź tego, co czekać nas może w przyszłym roku pojawiła się w trakcie minionego Paris Fashin Week. Japońska, wierna swoim tradycjom marka ASICS postanowiła z dbałością o najmniejsze szczegóły odtworzyć studio projektowe Shigeyuki Mitsui - pana, który 30 lat temu stworzył kultową, pozbawioną standardowego języka biegówkę! Nostalgiczna podróż do miejsca, gdzie powstawał ten klasyk, tylko utwierdza nas w tym, jak trudno stworzyć coś, co po tylu latach dalej jest świeże i ponadczasowe. Zdecydowanie nie łatwo coś takiego osiągnąć. Co ciekawe, osoby, które miały okazję pojawić się w tym miejscu miały przyjemność osobiście poznać Pana Shigeyuki oraz w zaplombowanej bombce dostać jego odręcznie wykonany szkic GEL-Lyte III! Wiemy, że jeden taki obrazek jest też w PL! Wracając do studia, jak mówi sam Mitsui-San, miejsce to wygląda dokładnie tak samo, jak za czasów, kiedy projektował trójki. Sam w życiu nie spodziewałby się, że model ten stanie się rozpoznawalną na całym świecie ikoną. Oczywiście podczas ich tworzenia nie obyło się bez małych problemów. Żaden z dostępnych wtedy kolorów materiałów nie pasował Shigeyuki'emu i na własną rękę dobierał on barwy. Osobom 'wyżej' pomysł połączenie 'egzotycznych', jaskrawych kolorów nie do końca przypadł do gustu, ale po wielu namowach zgodzili się oni wdrożyć je do produkcji. W biurze prócz typowych atrybutów projektowych oraz rozebranych na czynniki pierwsze butów stanęła też konsola z 8-bitową grą. Niestety, rok 2020 to ostatni, kiedy Mitsui-San pracować będzie w Asics. Niemniej jednak, z tego miejsca pragniemy pogratulować Panu Shigeyuki wkładu i pracy dla japońskiej marki, bo bez niego brand ten nie wyglądałby tak jak teraz. 

Raz jeszcze przyglądając się załączonym poniżej fotografią, zwróćcie uwagę na buty. O ile nas wzrok nie myli szykuje się nam re-edycja dwóch pierwszych kolorystyk modelu GEL-Lyte III, z czego jedna jak do tej pory nigdy nie doczekała się retro! Nastąpi to w 2020 roku, a my już nie możemy się doczekać.
Asics