Asus ROG i Nyjah Huston nawiązali współpracę, a jej efektem jest specjalna, deskorolkowa edycja gamingowego laptopa ROG Strix.

05 maj 2021
Asus ROG i Nyjah Huston nawiązali współpracę, a jej efektem jest specjalna, deskorolkowa edycja gamingowego laptopa ROG Strix.

Republic of Gamers, typowo gamingowa seria produktów marki ASUS pojawiła się już na naszych łamach. Część z Was kojarzyć może ich wspólny projekt Errolona Hugh (KLIK), specjalisty od mody tech wear i założyciela technicznej do bólu marki ACRONYM z ASUS ROG właśnie, który jak wspominał Kuuuubs ,naszym zdaniem jest początkiem nowego trendu. Republic of Gamers nie spoczywa na laurach i wchodzi w kolejny, mocno uliczny projekt.

Tym razem Republic of Gamers połączyło siły z jednym z kultowych postaci w świecie skateboardingu - zawodowym skaterem Nyjahem Hustonem, któremu ekipa ROK wręczyła w pełni spersonalizowany gamingowy laptop ROG Strix. Zanim jednak do niego przejdziemy, to pokrótce przybliżymy Wam samą postać Nyjaha. Jeśli  gdzieś na świecie odbywa się jakaś profecjonalna impreza skateboardowa, to wiesz, że ten gość prawdopodobnie na niej będzie. Na swoim koncie ma między innymi  pierwsze miejsce w Street League Skateboarding (SLS), międzynarodowej imprezie skateboardingu ulicznego, czy 13 złotych medali zdobytych w prestiżowych zawodach X Games, w których bierze udział od 2009 roku. Co więcej, w tym roku Nyjah Huston będzie również reprezentował Stany Zjednoczone na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio w 2021 roku i jest uważany za zawodnika, który może je wygrać.


Wracając do współpracy, efektem wspólnych działań jest unikalna wersja gamingowego sprzętu ROG Strix x Nyjah Huston, których jednostek powstało zaledwie trzy na świecie - oczywiście żadna z nich nigdy nie trafi do sprzedaży, ale pokazuje nam kierunek, w którym zmierzać chce ROG. Sprzęt, jest swoistym połączeniem miłości Nyjah Hustona do jazdy na deskorolce i ducha osiągania doskonałości. Specjalna wersja ROG Strix x Nyjah Huston jest pełna niespodzianek i przemyślanego designu nawiązującego do kultury deskorolkowej i prywatnych upodobań skatera. Po wyjęciu laprotpa ze spektakularnego boxa, w pudełku znajdują się dwie ręcznie robione deskorolki. Gdyby tego było mało, zewnętrzne pudełko stało się również mini skateparkiem, a ich materiał i kolor odzwierciedlają miejską betonową konstrukcję. Jak sama nazwa wskazuje, projekt ROG Strix Nyjah Huston bazuje na serii ROG Strix SCAR. Pierwsze, co rzuca nam się w oczy to customowa, podświetlana RGB obudowa laptopa z dużym 3D logo „NH”, którego powierzchnia przypomina betonową przeszkodę w skateparku. Po użyciu załączonej w zestawie latarce UV, oblicze obudowy zmienia się jeszcze bardziej i światu ukazują się ukryte ikony i napisy ROG REPUBLIC OF Gamer X NYJAH HUSTON. Ekran ROG Strix Nyjah Huston ma przekątną 15,6-cala oraz trójstronną wąską ramką, co umożliwiło upakowanie większego monitora. Ponadto po trzech stronach dolnej części obudowy znajdują się paski świetlne komponujące się z barwną, optyczno-mechaniczną klawiaturą o przeprojektowanej czcionce. Klawisz z cyfrą „0” to teraz ulubiona czaszka Nyjah Hustona, symbolizująca „odrodzenie”, natomiast NumLock na touchpadzie został zastąpiony logo NH. Jeśli chodzi o akcesoria, to Nyjah również został w nie zaopatrzony. ROG dostarczył mu customową, dużą podkładkę pod myszkę z paskiem LED, oraz mysz ROG Strix Impact II, którą ozdobiono unikalnymi wzorami czaszek na górze i po bokach.

Niestety, tak jak wspomnieliśmy, na świecie powstały tylko i wyłącznie takie zestawy, które nie trafią do sprzedaży, a my musimy obejść się smakiem.