Proponowany post

BAPE Prezentuje Najnowszą Kapsułową Kolekcję Zatytułowaną 'Mid-Autumn Festival'

05 wrzesień 2019
BAPE Prezentuje Najnowszą Kapsułową Kolekcję Zatytułowaną 'Mid-Autumn Festival'

W tradycyjnej chińskiej kulturze, zresztą i w każdej innej jest wiele nieznanych nigdzie świąt czy wierzeń. Nie od dziś wiadomo, że część obywateli tego kraju dalej wierzy w kalendarz księżycowy, którym posługujemy się przez skrupulatną obserwację faz księżyca. Każdego 15 dnia 8 miesiąca w roku rodzina zbiera się w jednym miejscu, by celebrować Święto Środka Jesieni - Mid-Autumn Festival, czyli czcić pełnię księżyca symbolizującą odmłodzenie i ponowne zjednoczenie składając sobie życzenia w jego blasku.

Z tej okazji japońska streetwearowa potęga, marka BAPE postanawia wypuścić specjalną kapsułową kolekcję, której motywem przewodnim jest jedyny naturalny satelita Ziemi - Księżyc. W ramach mini kolekcji do sprzedaży trafią jedynie czarne lub białe koszulki z trzema grafikami z księżycowym motywem do wyboru. To, co w nich szczególne, to materiał użyty do produkcji, który w zależności od tego, jaki strumień światła na niego pada, tak odbija on światło, a całość naprawdę przypomina powierzchnię ziemskiego satelity. 

Mimo tego, ze Święto Środka Jesieni obchodzimy 13 września, kolekcja do sprzedaży trafi nieco wcześniej bo w najbliższą sobotę 7.09.


BAPE