Belgijska Marka Namacheko Prezentuje To, Co Przygotowała Na Sezon Wiosna/Lato '21

08 grudzień 2020
Belgijska Marka Namacheko Prezentuje To, Co Przygotowała Na Sezon Wiosna/Lato '21

Zostawmy na moment kategorię 'streetwear' i zerknijmy, co dzieje się na świeżym, bardziej modowym podwórku i zobczymy, co przygotowała dla nas belgijska marka Namacheko prowadzona przez rodzeństwo Dilan i Lezan Lurr.

Namacheko wystartował wraz z sezon jesień/zima 2017 jako projekt fotograficzny, który przerósł oczekiwania Lurrów. „Pracowałem w barze piwnym, aby zaoszczędzić trochę pieniędzy na zakup aparatu i chciałem wydać książkę o moim rodzinnym mieście w Iraku, Kirkuku” - wyjaśnia Dilan. „Nie wiem dokładnie, jak to się stało, ale powiedzieliśmy:„ Zajmijmy się modą. Zróbmy mały film o Kirkuku i zróbmy małą kolekcję kostiumów do filmu ”.  Ich pierwsza kolekcja nosiła tytuł „Serdem Nivar”, co po kurdyjsku oznacza „przyszłe pokolenie”. Projektanci wykorzystali symbole i tkaniny związane z iracką damską odzieżą ślubną, w tym ciężki biały jedwab, i sfotografowali elementy męskiej rodziny w Kirkuku. Chociaż marka jest mocno zakorzeniona w klasycznym włoskim i brytyjskim krawiectwie, a Dilan od dawna zafascynowana Margielą, o dziwo żadne z rodzeństwa nie studiowało nigdy na żadnym kierunku związanym z modą czy projektowaniem. Oboje mają wykształcenie akademickie - w dziedzinie historii sztuki i inżynierii lądowej - Dilan nadal studiuje ten ostatni przedmiot w Lund w Szwecji, a jego siostra mieszka obecnie w Sztokholmie. Rodzeństwo zaprezentowało swoja pierwszą kolekcję i film w małej galerii podczas tygodnia mody męskiej w Paryżu w 2017. Co ciekawe, jak mówi Dylan „nikt nie przyszedł!” Z wyjątkiem ekipy jednego paryskiego butiku - The Broken Arm, który zainteresował się młodym brandem od razu zamówił całą kolekcję. Potem Namacheko szybko zyskał kultowych zwolenników. W następnym sezonie Dover Street Market New York zaprosił powstającą markę do przygotowania instalacji kolekcji wiosna / lato 2018.

Dziś marka prezentuje to, co przygotowała na nadchodzący sezon Wiosna/Lato '21. W porównaniu do poprzednich sezonów, najnowsze kolekcja jest znacznie bardziej powściągliwa i dojrzała, z nadrukami umieszczonymi na drugim planie skupiając się na dopasowanych krojach, metalowych napach i szerokiej gamie jakościowych dzianin. Tylko kilka elementów wyróżnia się żywymi kolorami. Na przykład płaszcz - który wyeksponowano bezpośrednio na ciele jest całkowicie pokryty zwierzęcym nadrukiem w kolorze żółci i zieleni, a wyselekcjonowane koszule z kołnierzykiem wykorzystują podobne motywy, choć wymienione wyżej wzór jest w odcieniach czerwieni i błękitu. Zwróćcie też uwagę na różnorodność splotów: nici kamizelek z subtelnym kontrastowym wzorem, swetry ze ściągaczem mają ciekawą konstrukcję z kosmetycznymi rozcięciami, a krótkie rękawy są wykończone grubą przędzą. Namacheko oferuje nam też kilka bardziej uniwersalnych ubrań, w tym ciężką kurtkę z czarnej skóry czy jasny sprany dżins.

Kolekcję w sprzedaży zobaczymy na początku 2021 roku.


Namacheko


Tagi: NAMACHEKO