Proponowany post

Brain Dead i Reebok wypuszczają dwie kolorystyki modelu Zig Kinetica II

13 kwiecień 2021
Brain Dead i Reebok wypuszczają dwie kolorystyki modelu Zig Kinetica II

O streetwearowym brandzie z charakterem, marce Brain Dead wspominaliśmy stosunkowo niedawno. Działo się to przy okazji ich kolejnego wspólnego projektu z ROA, czego efektem jest nowa wersja modelu Neal - KLIK. Dziś wracamy do tematu labelu z Los Angeles, a wszystko to za sprawą współpracy z Reebok, z którym w duecie Brain Dead czuje się naprawdę świetnie. Ich ostatni wspólny projekt, który na nas ze względu na uwielbiany model Beatnik wywarł ogromne wrażenie znajdziecie tutaj.

W najnowszej współpracy postawiono na odświeżoną wersję znanego nam już modelu Zig Kinetica w wersji II. Wygląd butów zainspirowany jest japońskimi zabawkami Kaiju Vinyl Toys i łączy w sobie nieposkromiony talent Brain Dead do projektowania sneakersów z ogromnym arsenałem technologii do Reebok. W sprzedaży pojawią się dwie wersje kolorystyczne kolaboracyjnych Brain Dead x Reebok Zig Kinetica II, z których jedna jest dość krzykliwa, a druga nieco bardziej stonowana. Pierwsza zaskakuje szaloną, kolorową podeszwą, która wygląda, jakby była farbowana przy użyciu popularnej techniki Tie Dye, z cholewką w odcieniu tonalnej szarości, a dodatkową głębię tworzą subtelne złote wzory. Druga kolorystyka to głównie kolor czarny, z nakrapianą podeszwą środkową i podobnym wzorem wzdłuż środkowej i bocznej części cholewki, ale tym razem w bagiennej zieleni. Obie pary łączy dyskretne logo oraz subtelne hafty na języku i wkładce. Podczas gdy duet stworzył dwie modne kreacje, postarali się również nie skąpić na ich wydajności. W podeszwie środkowej zastosowano amortyzację Reebok Floatride Fuel, która została następnie owinięta powłoką Zig Energy Shell. Dodatkowym elementem, jest system sznurowania ze ściągaczem. Oczywiście, jak przystało na BD w ramach promocji butów powstał klimatyczny klip, który zobaczycie poniżej. 

Buty w sprzedaży pojawią się wyłącznie w sklepie internetowym Brain Dead, w ich fizycznej lokalizacji w Los Angeles, oraz w wybranych sklepach na Dover Street Market 13 kwietnia. Globalny release odbędzie się 23 kwietnia. Czy buty zagoszczą w stołecznym butiku Warsaw Sneaker Store? Tego jeszcze nie wiemy.