Proponowany post

Brain Dead x Converse One Star

04 luty 2019
Brain Dead x Converse One Star

Mamy dla Was kolejny świetny projekt w wykonaniu stacjonującego w Los Angeles duetu Kyle Ng oraz Ed Davis oraz kolektywu innych artystów z całego świata i amerykańskiej marki z charakterystyczną gwiazdą w logo. Mowa tutaj oczywiście o współpracy na linii Brain Dead i Converse, który po raz kolejny łączą swoje siły i po raz kolejny robią to naprawdę dobrze!

Dla przypomnienia kilka miesięcy temu, a dokładniej 26 października 2018 roku w wybranych sklepach na całym świecie debiutował ich pierwszy wspólny projekt na bazie klasyka, którym niewątpliwie jest Chuck Taylor All Star '70. Buty charakteryzowały się bardzo odważnym wyglądem łączącym w sobie wiele wzorów najróżniejszego kamuflażu, a lewy but różnił się od prawego. 

'Pierwszym wzorem, jaki został wykorzystany na Chuck’ach Taylor’ach, był motyw camo 
w 1983 roku. Odblaskowe nadruki nawiązujące do różnych zwierząt pojawiły się w 1988 roku, a w 1991 roku na trampkach znalazła się amerykańska flaga. Od tego momentu niezliczone motywy urozmaicały najbardziej znaną sylwetkę kultury sneakersowej.'


Nie inaczej będzie w przypadku drugiej współpracy na bazie uwielbianych przez nas One Star'ów. Motyw przewodni pozostaje ten sam i buty dalej wyglądają jakby były nie od pary. Jednak wzory, których użyto do nadania unikalnego wyglądu zamszowej cholewce, nie są tymi samymi co w przypadku wcześniej wspomnianych Chuck Taylor All Star '70. Zabrakło, chociażby klasycznego, wojskowego camo czy białych gwiazdek na granatowym tle. W ich miejscu pojawiły się lamparcie cętki, które świetnie komponują się białymi grochami oraz wzorem żywcem ściągniętym z afrykańskiej zebry. Wszystko to postawione jest na lekko połyskującej, wulkanizowanej podeszwie, której bok zdobią hasła: 'To see and be seen as far as the eye can see', 'Who controls the control men' oraz 'The same elsewhere' dopełniające projekt. Oczywiście we wnętrzu nie zabrakło logo obydwu marek.

Teraz chyba najważniejsze, kiedy buty trafią do sprzedaży? Otóż w starannie wyselekcjonowanych sklepach znajdziecie je już 7 lutego. Mamy nadzieję, że pojawią się i w Polsce, tak, jak i poprzednie. Ich cena wynosić ma 519zł.
Converse
Brain Dead