Proponowany post

Chemist Creations x Asics GEL-Kayano 5 - Zapowiedź

21 sierpień 2019
Chemist Creations x Asics GEL-Kayano 5 - Zapowiedź

Raz jeszcze powtórzymy, że naszym zdaniem aktualnie najlepszym modelem butów w asortymencie japońskiej marki jest GEL-Kayano 5, a zastąpił on miejsce darzonego przez nas ogromną sympatią GEL-Mai, który już od jakiegoś czasu jedynie w symbolicznych kolorystykach pojawia się w sprzedaży. Mimo tego, że te dwie sylwetki diametralnie różnią się od siebie, to Kayano piątej generacji, które po raz pierwszy na rynku pojawiło się w 1999 roku, a pod postacią retro z końcem listopada, świetnie wpisuje się w aktualnie panujące trendy, co zresztą widać po świetnych wersjach kolorystycznych oraz jeszcze lepszych kolaboracyjnych projektach na jego podstawie. 

Skoro już poruszyliśmy temat kolaboracji, to mamy dla Was podgląd kolejnej z nich. Tym razem japoński brand łączy siły z Chemist Creations, czyli parasolową markę C2H4® (wzór sumaryczny Etylenu) założoną przez projektanta Yixi Chena, łączącą w sobie wyraźne wpływy nauki, chemii oraz kultury. Marka koncentruje się na nowatorskich materiałach i tkaninach, testując i  analizując odzież od ich właściwości fizycznych po wizualne, aż do końcowej, unikatowej syntezy, tworząc jej unikatowy styl. Dwie nadchodzące kolorystyki świetnych GEL-Kayano V inspirowane są chemicznym procesem sublimacji - przemiana fazowa bezpośredniego przejścia ze stanu stałego w stan gazowy z pominięciem stanu ciekłego. Każda z nich wykonana jest z połączenia świetnej jakości naturalnej skóry licowej oraz zamszu. Całość dodatkowo spleciona jest dwoma kompletami sznurówek, co coraz częściej ma miejsce w sneakersowym świecie. Tak jak wspominaliśmy, buty dostępne będą w dwóch wariantach kolorystycznych, beżową „Marshmallow” oraz szaro-niebieską „Nickel”

Buty w sprzedaży pojawić się mają w październiku, a ich retail wynosić ma 180$. Niestety, nie wiemy, czy dostaniemy je też w stołecznym butiku CL20. Byłoby spoko.
ASICS
Chemist Creations