Proponowany post

Chwilę O: Nike SB Dunk Low 'Camcorder'

15 luty 2021
Chwilę O: Nike SB Dunk Low 'Camcorder'

Kilka dni temu sneakersowy świat obiegła informacja o kolejnej premierze spod szyldu Nike SB, której gwoździem programu są oczywiście Dunki. Dziś postanowiliśmy raz jeszcze wrócić do ich tematu, ponieważ w sieci właśnie pojawiły się oficjalne zdjęcia nadchodzących Nike SB Dunk Low 'Camcorder', które naprawdę mogą się podobać.

Dla przypomnienia, inspiracją do ich stworzenia była cyfrowa kamera z linii Handycam japońskiego koncernu Sony - DCR-VX1000, którą do tej pory używa się do kręcenia deskorolkowych wideo. Kamera ta uwielbiana jest przez kamerzystów deskorolkowych za jej świetny balans bieli, czysty dźwięk i najszerszy na rynku konwerter typu fisheye firmy Century Optics skonstruowany specjalnie do tego modelu. Ta specjalna, limitowana edycja Nike SB Dunk Low ubrana w skórzano-zamszowe stonowane połączenie szarości i czerni, czyli kolorów o odcieniach, które znajdziecie na sprzęcie Sony DCR-VX1000. Jako ukłon w stronę jej ustawień, na tyle znajdziecie szereg takich skrótów i napisów, jak „PEAK”, „REC LEVEL”, „WHT BAL” i „SHUTTER SPEED”, a ustawienie „CONTROL” w subtelny sposób zdobi logo Swoosh, na boku. Czerwono-żółte, metalowe oczka nawiązują do gniazd na kable, a miętowy detal na pięcie do koloru pojawiającego się na obudowie kamery. Kropką nad i jest półprzeźroczysta, szara podeszwa oraz śnieżnobiały midsole. Nie wiemy jak Wam, ale nam takie stonowane połączenie kilku odcieni szarości z odważnymi, konkretnymi dodatkami, których nie zaznamy w innych wersjach tego modelu naprawdę się podoba. Wydanie to przywodzi na myś nieco projekty, za które odpowiedzialny jest Virgil Abloh, ale wiemy, że to 100% dzieło designerów Nike SB, który na przestrzeni ostatnich miesięcy niejednokrotnie pokazali jak dobrzy są w tworzeniu Dunków. 

Sprzedaż tego wydania w wybranych skateshopach z kontem Orange Label w Europie i Azji ( z wyłączeniem USA ) dostępne będą już 20 lutego

Nike SB Dunk Low “Camcorder”
Style Code: CV1659-001
Data premiery: 20 lutego, 2021