Proponowany post

Chyba Jednak Pojedziemy Gdzieś W Te Wakacje!

22 maj 2020
Chyba Jednak Pojedziemy Gdzieś W Te Wakacje!

W niedawnym komunikacie rządowym puszczono oczko do wszystkich wielbicieli wyjazdów - granice mogą zostać otwarte już po 15 czerwca! Wygląda na to, że nie wszystkie wakacyjne plany będzie trzeba anulować. W związku z tym chcemy wam przypomnieć kilka produkcji filmowych i seriali, w których zaprezentowano niesamowite plenery - jest na co popatrzeć.


1.Top Gear/The Grand Tour

Wesołe przygody trzech dziennikarzy motoryzacyjnych. Jeżeli oglądaliście ten program, to zapewne wiecie, że jego istotą wcale nie są szybkie samochody. Jasne, bez nich nie byłoby ekscytujących podróży czy wyścigów pod tytułem "Auto vs. Komunikacja miejska", jednak to co jest najwspanialsze w obu produkcjach z udziałem panów Clarkson, May i Hammond to odcinki specjalne, w trakcie których podziwiamy jak szybkie maszyny pokonują najpiękniejsze odcinki na ziemi. Razem z trójką ciągle dogadujących sobie przyjaciół mamy okazję odwiedzić takie miejsca jak droga Transfogarska w Rumunii, okolice jeziora Garda we Włoszech, najbardziej znane miejsca kojarzone z Pablo Escobarem w Kolumbii, Afrykańskie pustynie i równiny czy wreszcie - niekończące się hektary Mongolskiej ziemi. Bo co jest lepszego niż złożenie dachu w aucie i obserwowanie natury z wnętrza swojego samochodu?2. Into The Wild 

Film napisany i wyreżyserowany przez znanego aktora, Seana Penna. Główny bohater rzuca w kąt swoje dotychczasowe życie, sprzedaje majątek i wyrusza w podróż autostopem na Alaskę. Obraz znany w Polsce jako 'Wszystko za życie' świetnie podsumowuje, że to czego potrzebujemy to nie zawsze lepsza posada, nowy telefon czy najwyższe oceny na studiach. Czasami potrzebujemy spędzić trochę czasu blisko natury i ludzi, którzy żyją z dala od zgiełku miasta. We wszystko wplecione są piękne plenery i radość głównego bohatera spowodowana prostym życiem. Polecamy!3. The Beach

Richard (Leonardo DiCaprio) wyrusza w podróż życia, która prowadzi go do Bangkoku. Tam poznaje przyszłych towarzyszy podróży i odnajduje wskazówki na temat "Niebiańskiej Plaży", czyli miejsca w które ludzie udają się aby uciec od codzienności i prowadzić proste życie na tropikalnej wyspie. Poszukiwania nie trwają długo, jednak plaża nie jest tak idealnym miejscem jak mogli to sobie wyobrażać podróżnicy. Tajlandia to bardzo popularny kierunek turystyczny i film się w pewnym stopniu do tego przyczynił. Ludzie byli tak spragnieni odwiedzenia tytułowej plaży, że Tajski rząd był zmuszony zamknąć wyspę użytą jako scenerię do kinowego hitu. Niemniej, piękne okoliczności przyrody zdecydowanie sprzyjają planowaniu nadchodzącego plażowania.


Oczywiście, nadchodzące wakacje będą inne niż to co znaliśmy do tej pory. Podwyższony standard sanitarny i przede wszystkim ostrożność społeczeństwa mogą spowodować, że nie będziemy się bawić na masowych imprezach jak to miało miejsce do tej pory. Nie odwiedzimy też na pewno wszystkich krajów - te w których sytuacja epidemiologiczna nie ulegnie poprawie dalej będą zamknięte. Niemniej, jest to okazja do zwiedzenia naszego ojczystego kontynentu, który ma tyle do zaoferowania! A może chcielibyście poczytać o najciekawszych miejscach w Europie, które miała okazję odwiedzić nasza redakcja? 

Tagi: film popcorner