Cisza Na planie! Teraz Ja Tu Mówię!

06 maj 2020
Cisza Na planie! Teraz Ja Tu Mówię!
Rozszerzania działalności naszego portalu ciąg dalszy.

Każdy tak czasami ma - siadacie przed TV czy laptopem, chcecie obejrzeć coś wgniatającego w fotel i szukacie... Szukacie... Dalej szukacie. Dobrodziejstwo Netflixa czy HBO GO jest jednocześnie ich przekleństwem - zbyt duża ilość pozycji po prostu przytłacza. 

Żyjemy w cudownych czasach. Obecna sytuacja może tego nie pokazuje, ale dobrobyt dosłownie wylewa się na nas przez ekrany naszych telewizorów. Nie mówię tu jednak o żadnej formie przekazu wiadomości w TV. Telewizji, jako telewizji nie posiadam, ponieważ to szkodzi. Zostaliśmy nauczeni, żeby w każdym domu stał telewizor. Najlepiej włączony. Z wnętrza telewizora cały dzień mają wydobywać się sygnały dźwiękowe i obrazy. No i tak sobie grają te telewizory, od pięćdziesięciu czy sześćdziesięciu lat wpajają nam do głów różne treści, czasami wartościowe, ale przeważnie nie. Możemy jednak użyć naszych odbiorników w odpowiedni sposób – wybrać interesującą nas treść, obejrzeć i wyłączyć urządzenie. Wyłączmy się na bełkot, otwórzmy głowy na dobrodziejstwa spod znaku „Netflix and chill”.

Dobrobyt o jakim mówię, to kreatywność osób odpowiedzialnych za produkcję seriali. Wiecie, film się nakręci, puści w świat, ludzie go obejrzą i albo się przyjmie albo nie. Nie mówię, że filmy są złe, bo wiele z nich jest cudowną formą sztuki aktorskiej i audiowizualnej. Niestety, w ostatnich czasach filmy są traktowane trochę tak jak napisałem wyżej – generują zysk zamiast przywiązywać Nas, odbiorców do przekazywanej treści. Tutaj wkraczają seriale, które nie dość, że mają czas aby opowiedzieć historię kompletną, to jeszcze są bardzo różnorodne. Możemy się przenieść do wybranego świata na okres dużo dłuższy, niż półtorej godziny spędzone w kinie. Mamy czas aby przywiązać się do aktorów, mamy dużo więcej okazji do przyglądania się światowi przedstawionemu. No i tutaj rodzi się pytanie, ponieważ na samym Netflix pozycji wśród seriali mamy bardzo dużo. Co wybrać, aby nie zmarnować czasu i przy okazji poćwiczyć chwilę mózg?

Przybywam więc z odsieczą i zamierzam regularnie proponować nieoczywiste pozycje na najpopularniejszych portalach streamingowych. Poza tym, służę uprzejmie dostarczając najnowsze newsy z planów filmowych czy serialowych. Sam najchętniej oglądam wszelkiego rodzaju science fiction i kryminały ale nie boję się też odpalić raz na jakiś czas "Dziennika Bridget Jones", wraz z moją lubą oczywiście. Moim konikiem są również filmy o super bohaterach, filmy animowane i muzyka filmowa. Zapraszam do śledzenia mojej "kolumny", umilmy sobie nawzajem czas.