Proponowany post

CLOT X Air Jordan 13 Low - Zapowiedź

29 październik 2018
CLOT X Air Jordan 13 Low - Zapowiedź

Po tym, jak azjatycki butik CLOT wydał na świat buty we współpracy z Nike i Converse przyszedł czas na kolejny projekt. Tym razem partnerem CLOT jest marka Jordan, a efektem kolaboracji są aż dwie wersje kolorystyczne modelu Air Jordan 13 low. Dość dokładnie możemy przyjrzeć się jednej z nich, która roboczo została nazwana 'Terracotta Warriors'. 

Kolorystyka i design bocznego panelu w tych niskich trzynastkach inspirowany jest Terakotową Armią, czyli zbiorem figur naturalnej wielkości, wykonanych z wypalonej gliny, które znajdują się w grobowcu chińskiego cesarza Qin Shi. Bardzo ciekawy wzór, który zastąpił tradycyjne okrągłe przeszycia jest nawiązaniem do rodzaju zbroi, jakie mają na sobie żołnierze Terakotowej Armii, przypomina on trochę cegły w murze. Cholewka używa bardzo ciekawego zestawu kolorów. Wspomniane boczne panele pokryte są barwą na pograniczu różu. Szary toe box i język fajnie komponuje się z midsolem w jasnym odcieniu brązowego, a do tego mamy metaliczne, złote logotypy. Dość nietypowo, jak na ten model wygląda podeszwa, która po części jest wykonana z gumy transparentnej. 
Niestety nie ma jeszcze żadnych zdjęć drugiej wersji kolorystycznej, kolaboracyjnych Air Jordan 13 low, ale wiadomo, że będzie ona wykorzystywała kombinację 'Black/infrared', czyli zapowiada się równie ciekawie. 

Przyznamy, że CLOT x Air Jordan 13 'Terracotta Warriors' bardzo nam się podobają, niestety spodziewamy się, że nie tak łatwo będzie je zdobyć. Buty mają trafić do sprzedaży na początku stycznia 2019 r, a ich retail to $200. Jesteśmy bardzo ciekawi, jakie jest Wasze zdanie na temat tych AJ13. Zerknijcie poniżej na sporą dawkę zdjęć i dajcie nam znać w komentarzach.