Proponowany post

Oto najnowsza, letnia kolekcja Prosto - Summer '21

Prosto Men’s Athletic Summer 21.

Clot x Nike Air Max 1 „Kiss Of Death” - CHA, czyli druga wersja kultowych jedynek

18 marzec 2021
Clot x Nike Air Max 1 „Kiss Of Death” - CHA, czyli druga wersja kultowych jedynek

Kilka dni temu odbyła się premiera niemal perfekcyjnej re-edycji kultowych clot x Nike Air Max 1 „Kiss Of Death”, o których niejednokrotnie wspominaliśmy tutaj. Jak się okazuje, Edison Chen nie powiedział jeszcze ostatniego słowa i już za chwilę zaskoczy nas premierą kolejnej  kolorystyki tego elektryzującego wydania.

Zagorzali fani jedynek, wiedzą, że pierwsza, jasna kolorystyka Clot x Nike Air Max 1 'Kiss of Death' inspirowana była chińskim korzeniom Clota, odzwierciedlonym przez „Chi”- energię duchową, która przepływa przez ludzkie ciało, łącząc je ze wszechświatem oraz medycynę naturalną i akupresurę. Idąc tym tropem, nadchodzący, ciemny wariant clot x Nike Air Max 1 „Kiss Of Death” - CHA, to bezpośrednie nawiązanie do sztuki i praktyką picia herbaty. Ciemne kolory na cholewce ze wciąż przeźroczystym, perforowanym toeboxem są odą do różnych odmian chińskiej herbaty. Niezwykle wpływowa i często codzienna praktyka picia herbaty uważana jest za jedną z „siedmiu rzeczy niezbędnych w chińskim życiu” pomagając w rozpowszechnianiu chińskiej kultury na całym świecie. Buty mają tę samą zaktualizowaną konstrukcję, co ich pierwowzór, sylwetka pozostaje taka sama, jak w oryginalnej wersji z 2006 roku, w zdekonstruowanym stylu i mieszanką takich materiałów, jak zamsz czy skóra strusia. Co więcej, buty nawiązują również do prototypów wydania z 2006 roku, które nie weszły do produkcji. 

Szczegóły premiery Clot x Nike Air Max 1 „Kiss Of Death” - CHA

Nowe Clot x Nike Air Max 1 „KOD” - CHA zadebiutują 27 marca podczas prezentacji kolekcji „DYNASTY” przygotowanej na sezon na jesień/zima 2021 w Shanghai TX Huaihai Youth Energy Center. Prawdopodobnie nie dostaniemy ich nigdzie indziej. Szkoda, bo chętnie zobaczylibyśmy je w stołecznym butiku Warsaw Sneaker Store.