Club Collab i Na Stare Milion prezentują: Przegląd Form Muzycznych

09 marzec 2011
Club Collab i Na Stare Milion prezentują: Przegląd Form Muzycznych

W ramach współpracy Centrum Artystycznego Fabryka Trzciny z kolektywami Club Collab i Na Stare Milion, której pierwszym owocem była wizyta kalifornijskiego duetu Classixx kilka miesięcy temu, rodzi się trwała inicjatywa o nazwie Przegląd Form Muzycznych "Kwadrat". Na terenie Skweru, młodszego rodzeństwa Fabryki Trzciny, w cyklicznych odsłonach kilka razy w roku, prezentowani będą wykonawcy z kraju i ze świata wyznaczający kierunki rozwoju współczesnej muzyki miejskiej w duchu tradycji i nawiązań do klasyki gatunków.

Podczas najbliższej odsłony 19 marca 2011 poszukamy granic interpretacji muzyki funk i boogie w romansie z brzmieniami hip-hopowymi. Zaproszeni artyści z Wielkiej Brytanii, Niemiec i Polski zaprezentują swoje dokonania we wszystkich formach scenicznych od klasycznego koncertu z żywymi instrumentami, przez elektroniczny live act po imprezowe DJ sety.

■ KRYSTAL KLEAR (All City / Manchester) DJ SET

Za małolata katował uszy punkiem i metalem, ale z czasem przerzucił się na boogie, funk i hip-hop. Nie odkładając gitary na szafę szybko wkręcił się w produkcję muzyki i didżejing. Kariera tego 22-latka z Dublina nabrała tempa, gdy nagrał miks dla zasłużonej audycji radiowej prowadzonej przez Mary Anne Hobbs. Od tamtej pory wydał dwa szeroko komentowane single, z których "Tried For Your Love" wydany w prestiżowym All City Dublin (m.in. Onra, Hudson Mohawke, Take), przebojem wdarł się do podsumowań 2010 roku. Młody Irlandczyk mieszkający aktualnie w Machesterze, zebrał wówczas propsy od samego Dam-Funka, a jego sety, łączące elektryczny funk, boogie i new jack swing fascynują nie tylko blogosferę, ale także bywalców najciekawszych europejskich klubów.

■ SUFF DADDY (Melting Pot Music / Berlin) LIVE

Berlińczyk uzależniony od piwa, ginu i samplera MPC. Jak sam z dumą przyznaje, jego ksywka (w wolnym tłumaczeniu 'Tata Chlejus') powstała na fali inspiracji jego ulubionym rapowym zespołem The Alkoholiks. Jego przepita wizja funkowego boom-bap'u AD 2011, tworzona przy użyciu syntezatorów Korga i ukochanej "kasy fiskalnej" firmy AKAI znalazła fanów m.in. wśród Kissey Asplund, Milesa Bonny'ego i Odissee, którym użyczał swoich beatów. Suff Daddy ma także na koncie dwa solowe albumy produenckie: wydany w popularnej wśród fanów hip-hopu serii Hi-Hat Club longplej "Suff Draft" oraz zeszłoroczną płytę o wiele mówiącym tytule "The Gin Diaries". Słynie z zaskakujących i nieprzewidywalnych występów na żywo z bitmaszyną w roli głównej.

■ MAKO BOKO (Berlin / Kraków) LIVE
W składzie: Daniel Drumz, Mr.Krime, Jim Dunloop, Pat Patent, Admirał DMC

Liveact'owy projekt czołowych polskich turntablistów. Mr. Krime i Daniel Drumz w towarzystwie berlińskiego pianisty Jima Dunloopa, wirtuoza samplera MPC Pat Patenta oraz kolejnego krakowskiego maniaka gramofonów Admirała DMC, prezentują własne podejście do elektrycznego funku na spontanicznych, freestylowych jamach. Podczas ich koncertów perkusję zastępują sample wypuszczane na żywo z 16 padów AKAI MPC, a gramofon jest równie ważnym instrumentem co elektryczny fortepian. Występy Mako Boko to jednak przede wszystkim znakomita, luźna atmosfera. Może właśnie dlatego każdy krakowski koncert chłopaków przyciągał kilkuset osobową publikę, pomimo tego, że nie mają na swoim koncie nawet płyty demo.

■ TEN TYP MES (Alkopoligamia) KONCERT

W składzie: Ten Typ Mes, Stasiak, Głośny, DJ Hubson

Jeden z najlepszych raperów jacy kiedykolwiek chwycili za mikrofon między Odrą a Bugiem. Swojego unikatowego flow używa do snucia prawdziwych historii z życia 'typa', który ma potężną słabość do pięknych kobiet, alkoholu i dobrego rapu. A wszystko na tle funkujących podkładów z bogatym, żywym instrumentarium. Mes wraz ze swoim macierzystym składem 2cztery7 to jeden z niewielu polskich propagatorów g-funku, czyli słonecznej, westcoastowej odmiany rapu. Podczas prawie 10-letniej kariery Mes prezentował swój styl na płytach solowych, longplejach 2cztery7 i albumach nagranych z Emilem Blefem pod szyldem Flexxip. Wiosną tego roku nakładem Alkopoligamii ukaże się trzecia solowa płyta Mesa. Podczas koncertu w Skwerze możemy liczyć na kontrolowane przecieki.

■ PRAKTIK DJ SET

Wszechstronnie utalentowany producent z Warszawy. Pełnoprawne wykształcenie muzyczne zdobył w szkole jazzowej przy ul. Bednarskiej. Nie dziwi więc, że równie sprawnie posługuje się samplerem, co klawiszami i gitarą. Uznanie słuchaczy zdobył produkując klasyczny już album Dizkreta "IQ" (2002). Dobitnym potwierdzeniem talentu Praktika była wydana dwa lata później producencka solówka "Dobra Częstotliwość". Gościnnie kładł beaty Pezetowi, Eisowi i grupie 2cztery7. Obecnie zafascynowany undergroundową muzyką taneczną. Jego edit starej piosenki Anny Jurksztowicz "Hej Man" to jeden z najpopularniejszych numerów na polskim Soundcloud. W swoich setach Praktik prezentuje pokaźną kolekcję płyt winylowych z dobrym funkiem i soulem na czele.

 

Data: 19 marca 2011
Miejsce: Skwer, Krakowskie Przedmieście 60A
Start: 20:00
Wstęp: 20 zł

Facebook event:

http://www.facebook.com/event.php?eid=197780890241593

 

Tagi: -