Club Collab i NaStareMilion prezentują: DâM-FunK & Master Blazter

16 czerwiec 2010
Club Collab i NaStareMilion prezentują: DâM-FunK & Master Blazter

Wielu z Was ma jeszcze w pamięci świetną imprezę, jaką zagrał w stolicy Onra oraz supportujący go rodzimi muzycy. Tymczasem w wakacyjnym harmonogramie pojawiło się kolejne gorące wydarzenie. Tenisufki.eu zapraszają wszystkich entuzjastów dobrego brzmienia na koncert DâM-FunKa i jego zespołu Master Blazter. Więcej informacji po drugiej stronie.

Trzeba przyznać, że miłośnicy dobrej muzyki w te wakacje nie mają prawa się nudzić. Jedną z dat, którą każdy obeznany we współczesnej muzyce słuchacz zaznaczyć powinien na czerwono, jest 30 lipca. Tego dnia w warszawskim Powiększeniu wystąpi jeden z najgorętszych artystów ostatnich kilkunastu miesięcy, zgodnie ceniony zarówno przez chudych hipsterów, jak i hardkorowych zwolenników westcoastowego hip-hopu. DâM-FunK, wydający w kultowej wytwórni Stones Throw, zagra w Warszawie razem ze swoim zespołem Master Blazter. Artysta określany mianem "ambasadora boogie funk'u", od lat jest jednym z największych na świecie kolekcjonerów i znawców syntezatorowego brzmienia z lat 80. Jego muzyka to niezwykle nowatorska mieszanka dorobku takich artystów jak Prince (z wczesnego etapu działalności), The Time, Mtume, Midnight Star z dokonaniami mistrzów G-funku i współczesnej elektronicznej alternatywy. Twórczość DâM-FunKa swobodnie pokonuje granice gatunków i szufladki subkulturowe.

DâM zaczynał dawno temu, terminując u muzyków legendarnych formacji Shalamar The Whispers. Jako muzyk sesyjny dogrywał partie klawiszy i perkusji do produkcji modern-funkowej wytwórni Solar Records, a następnie westcoastowego rapu takich kotów jak Ice CubeMack 10 czy MC Eiht. Budował jednocześnie swój warsztat oparty na analogowych automatach perkusyjnych i syntezatorach . Parę lat temu odkryty został przez szefa Stones Throw - DJ Peanut Butter Wolfa i wzięty pod skrzydła tej jednej z najbardziej szanowanych niezależnych wytwórni na świecie. W 2009 roku wydał dla niej doskonale przyjęty dwupłytowy album Toeachizown, który przypieczętował jego pozycję jako jednego z najbardziej cenionych współczesnych producentów tzw. "czarnej muzyki". Ukłonem w stronę kolekcjonerów winyli był niespotykany na rynku wydawniczym pakiet 5 tytułowanych "rozdziałów" na osobnych płytach, długo oczekiwany przez fanów i szeroko komentowany przez recenzentów.

Wystarczy kilka minut na Youtube by nie móc doczekać się warszawskiego występu DâM-FunK & Master Blazter. Nareszcie prawdziwy koncert (nie żaden DJ Set) z prawdziwymi muzykami, prawdziwą duszą, prawdziwie elektryzującym kalifornijskim funkiem.

 

Kto: DâM-FunK & Master Blazter 
Kiedy: 30 lipca 2010 
Gdzie: Klub Powiększenie, Nowy Świat 27, Warszawa 
Po ile: 39 zł (przedsprzedaż) / 49 zł 
Start: 20:00 

Support: 

Eltron John [Red Bull Music Academy / Koh-I-Noor / Ktoś Cię Kocha] 
Kixnare [Kollage / Funky Mamas & Papas] 
Club Collab 
Grupa Biznes 

Bilety dostępne są w przedsprzedaży on-line na stronie www.shortcut.pl oraz w stacjonarnych bileteriach Shortcut m.in. w klubie Powiększenie. 

Liczba dostępnych biletów ściśle limitowana, pula w przedsprzedaży = 100.  

Bonus dla niewtajemniczonych:

Tagi: -