Proponowany post

Co Obejrzeć We Dwójkę, Żeby Żadne Nie Ziewało?

12 maj 2020
Co Obejrzeć We Dwójkę, Żeby Żadne Nie Ziewało?

Wieczorową porą podrzucamy kilka propozycji na wspólny wieczór przed ekranem. Oglądaliście? Nie szkodzi, może warto sobie je odświeżyć? Zaczynamy!

1. Contratiempo (2016)

Filmowy wieczór we dwoje można urozmaicić hiszpańskim kinem. Ale nie będzie to produkcja z rodzaju brazylijskiej telenoweli. "Contratiempo" to wciągająca i mroczna historia o zbrodni nie tak bardzo doskonałej. Bardzo ciekawa formuła retrospekcji buduje napięcie praktycznie od pierwszych minut seansu. Czy możemy zdradzić na jej temat coś więcej? Nie. Po prostu dodajcie ją do swojej listy na Netflix i obejrzyjcie w wolnej chwili.

2. Zaginiona Dziewczyna (2014)

Pobudzania szarych komórek ciąg dalszy. Druga propozycja z rodzaju damsko - męskiego thrillera to obraz wyreżyserowany przez niezastąpionego Davida Finchera i zagrany perfekcyjnie przez duet Ben Affleck / Rosamund Pike. Gościnnie pojawia się tam nawet Neil Patrick Harris, ale nie to jest najważniejsze. "Zaginiona dziewczyna" to świetny przykład tego, że nawet jeżeli z zewnątrz jakaś para wygląda na szczęśliwą, to w domowym zaciszu już niekoniecznie jest tak kolorowo. 

3. Forrest Gump (1994)


"Poznasz głupiego po czynach jego"
- Jeżeli nie oglądaliście tego klasyka to czas nadrobić zaległości. A jeśli macie za sobą niezliczoną ilość seansów popularnego filmu o "głupku" to nic nie szkodzi - sami wiecie, że do tego filmu wraca się za każdym razem kiedy Wam się nudzi, albo kiedy "Forrest..." leci akurat na Polsacie. Film można oglądać średnio raz na kwartał i zawsze bawi tak samo. Zawsze też Jenny wychodzi na chciwą jędzę. Ale nie chcemy przecież rozdzielać Forresta i Jenny. Tak samo jak chcemy aby deszcz w Wietnamie padał tak mocno, że wydaje się, że leci z dołu do góry. Tyle wspomnień, a przecież to tylko niecałe dwie i pół godziny!