Proponowany post

COMME des GARÇONS Oraz Stüssy Wypuszczają Kurtkę '40th Anniversary' Varsity Jacket

14 styczeń 2020
COMME des GARÇONS Oraz Stüssy Wypuszczają Kurtkę '40th Anniversary' Varsity Jacket

Niewiele streetwearowych brandów może pochwalić się 40-letnią historią działalności. Należy do nich między innymi kultowa, założona w 1980 roku przez Shawna marka Stüssy, której w metryczce wybiło okrągłe czterdzieści lat istnienia na rynku. Oczywiście jest to świetna okazja do świętowania i obstawiamy, że to właśnie o Stüssy w ciągu kolejnych 12 miesięcy będziemy naprawdę często wspominać. Po zapowiedziach współpracy z domem mody Dior i nadchodzących naprawdę świetnych trampkach B23, o których więcej dowiecie się tutaj, przychodzi pora na niemniej spektakularną współpracę.

Kolejną jubileuszową współpracą będzie wspólny projekt z japońską marką COMME des GARÇONS założoną przez Rei Kawakube, który obejmować będzie tylko jedną rzecz. Jest nią klimatyczna kurtka o kultowym kroju Varsity Jacket popularna w słonecznej Kalifornii, skąd wywodzi się Stüssy. Wykonano ją z ciemnej tkaniny Melton, czyli bardzo grubo, ukośnie tkanej wełny, mięsistej w dotyku z bluzowym wykończeniem na rękawach czy ściągaczu. Na całości znajdziecie masę aplikacji, haftów i dekoracji nawiązujących zarówno do CDG oraz Stüssy z punktem kulminacyjnym na plecach. Niemal całą powierzchnię tyłu zajmuje postać surfera ze zdobioną logo CDG deską. Wnętrze wykończono elegancką, satynową podszewką.

Sprzedaż rusza już 15 stycznia, a kurtkę znajdziecie między innymi w sklepach Stüssy Chapter , wszystkich lokalizacjach Dover Street Market, innych punktach z asortymentem CDG oraz w internecie na CDGCDGCDG i sklepie internetowym Stüssy o 10 rano czasu PST. Niestety, nie znamy ceny.


CDG
Stüssy