COMME des GARÇONS x Nike Air Foamposite One - Zapowiedź

26 styczeń 2021
COMME des GARÇONS x Nike Air Foamposite One  - Zapowiedź

Japońska marka COMME des GARÇONS  od wielu, wielu lat współpracuje z Nike, co za tym idzie Rei Kawakubo, założycielka zarówno modowego brandu, jak i rozsławionego na cały świat luksusowego domu modu Dover Street Market ma na swoim koncie naprawdę pokaźną ilość ciekawych projektów. Nie rzadko część z nich powstaje na mało popularnych sylwetkach takich, jak chociażby Air Mowabb, czy Air Carnivore. Dziś będzie równie nietypowo, bowiem Rei bierze na warsztat taką koszykarską legendę jak Nike Air Foamposite One, które światło dzienne ujrzały podczas Paris Fashio Week.

Buty, jak przystało na COMME des GARÇONS dostępne będą w dwóch ascetycznie prostych wersjach kolorystycznych, klasycznej czarnej oraz nieco bardziej szalonej białej. To, co wyróżnia to wydanie na tle klasycznych butów Pennego Hardawaya z 1997 roku, to zupełnie przeprojektowana, kompozytowa cholewka Foamposite o nowym, unikalnym wzorze z centralnym, rozchodzącym się od kostki punktem. Jedynym widocznym elementem, który tak naprawdę zdradza udział japońskiej marki w tym przedsięwzięciu jest kontrastujące logo na tyle wysokiego, chroniącego nasze kostki kołnierza i to w zasadzie na tyle. Takie elementy jak karbonowa, stabilizująca płytka w podeszwie czy Baby Swoosh przy sznurówkach pozostały na swoim miejscu. Tak jak wspomnieliśmy, do wyboru dostaniemy dwie klasyczne, proste kolorystyki do wyboru, które naszym zdaniem mogą się okazać łakomym, egzotycznym kąskiem dla wszystkich zbieraczy tego ciekawych wydań Nike Air Foamposite One.

Nowe COMME des GARÇONS x Nike Air Foamposite One w sprzedaży zobaczymy gdzieś w sezonie jesień/zima 2021. Czy sylwetka ta zagości w stołecznym butiku CL20? Tego jeszcze nie wiemy.