Proponowany post

Concepts x Nike SB Dunk Low 'Purple Lobster' - Co, Gdzie i Jak?

11 grudzień 2018
Concepts x Nike SB Dunk Low 'Purple Lobster' - Co, Gdzie i Jak?

O tym, że kultowy, bostoński butik Concepts po raz kolejny łączy siły z Nike SB mieliśmy okazję wspominać już jakiś czas temu. Dziś podzielimy się z Wami porcją oficjalnych zdjęć oraz szczegółowych informacji na temat nadchodzącej wielkimi krokami premiery kolejnych 'Homarów', które mają być jubileuszowym, upamiętniającym dziesięciolecie pierwszej premiery ich wspólnych skorupiaków.

Co do samego projektu, to jest to jeden z najciekawszych w historii nie tylko bostońskiego butiku, ale i całej, amerykańskiej marki Nike. Wszytko, zaczęło się w 2008 roku, kiedy to światło dzienne ujrzał projekt zatytułowany 'Red Lobster', czyli Nike Dunk SB inspirowane homarem i w sumie nic w tym nadzwyczajnego. Był to jednak początek dla kolejnego świetnego projektu, który można powiedzieć, że wstrząsnął całym, przybrzeżnym Bostonem. Rok później, w 2009 Concepts i Nike SB ponownie łączą siły. Tym razem tworzą fikcyjny, niebezpieczny gatunek 'Niebieskiego Homara', przed którego inwazją ostrzegają rozwieszone wzdłuż plaż plakaty, prasa, czy nawet emitowany w lokalnej telewizji spot. Wszyscy połknęli przysłowiowy haczyk, a o 'Blue Lobster' było naprawdę głośno. Co do samych butów, to sprzedawane były one wraz z pokaźnym setem gadżetów, a same one hermetycznie zapakowane były w plastikowe pudełko. Wtedy też powstała również limitowana do 34 par wersja F&F. Nieco więcej o tym projekcie znajdziecie tutaj.


Po 10 latach projekt powraca! 'Purple Lobster' to wierna kopia poprzednich wersji. Ekipy Nike SB i CNCPTS postanowili wszystko pozostawić na swoim miejscu. Upper wykonany jest przy użyciu naturalnego, gładkiego zamszu w dwóch o ton różniących się między sobą odcieniach głębokiego fioletu. Kontrastującymi detalami są: białą obwoluta Swoosh'a na panelach bocznych, kraciasta, satynowa wyściółka wewnątrz, czy jasny, nadmuchany jak to ma zazwyczaj miejsce w tym modelu język. Całość postawiona jest na szczycie ciemnej podeszwy z fioletowym spodem, a żeby tradycji stało się zadość, front, tak jak szczypce poławianych homarów zabezpieczony jest gumową opaską. W zestawie dodatkowo znajdziemy kilka zestawów sznurówek. Co ciekawe, w sprzedaży pojawi się jeszcze jedna kolorystyka 'Green Lobster' oraz 'Orange Lobster', która ma być wydaniem F&F.

To teraz przejdźmy do szczegółów premiery. Buty ekskluzywnie w butikach Concpets w NYC oraz Cambridge, jak i online zadebiutują 14 grudnia. Dzień później buty trafią do skateshopów, a 17 grudnia wylądują na Nike SNKRS.
Concepts
Nike SB