Proponowany post

Converse & Slam Jam Tworzą Dwie Nietypowe Wersje Modelu Chuck 70s

12 kwiecień 2019
Converse & Slam Jam Tworzą Dwie Nietypowe Wersje Modelu Chuck 70s

O włoskim butiku Slam Jam ostatnimi czasy było naprawdę głośno. Wszytko to, za sprawą kolaboracyjnego projektu z amerykańską marką Nike, którego efektem była nowa, wyróżniająca się odwróconym Swoosh'em wersja koszykarskiego modelu Blazer Mid. Więcej na ich temat dowiecie się tutaj. Ekipa SJ po raz kolejny postanawia o sobie przypomnieć i jeszcze raz nawiązuje współpracę z Converse, a efekty tej niecodziennej kolaboracji zobaczycie poniżej.

Gwoździem programu jest nic innego jak kultowy Chuck Taylor 70 i to w dwóch wersjach do wyboru. Aby nadać projektowi niecodziennego wyglądu, obydwie ekipy postanowiły dosłownie pociąć buty na dwie części i ponownie ze sobą złożyć. Może nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że połączone ze sobą elementy diametralnie różnią się kolorem. Wersja rozparcelowana wzdłuż po jednej stronie jest granatowa, a po drugiej czarna. Przez środek przechodzi kontrastujący, biały szew symbolizujący podział. Drugi wariant przedzielony jest poprzecznie. Front zabarwiono na beż natomiast tył na biało. Analogicznie cięcie podkreślone jest uwidocznionym przeszyciem. Zarówno w jednej, jak i drugiej kolorystyce podeszwy i  ich spody również mają inne kolory. Według nas, alby projekt był kompletny, projektanci mogli pokusić się o zestawienie dwóch różnych materiałów na cholewce, a nie tylko samego płótna. 

Buty do sprzedaży w specjalnie zorganizowanym pop-upie w sklepie stacjonarnym Slam Jam sprzedawane będą od 13 kwietnia. Dwa dni później pojawią się online.
Converse
Slam Jam