Proponowany post

COSTS x FDMTL x New Balance 2002R To Kwintesencja Japońskiego Rzemiosła

04 listopad 2020
COSTS x FDMTL x New Balance 2002R To Kwintesencja Japońskiego Rzemiosła

New Balance 2002R to nieco przeprojektowany względem samej podeszwy kultowy wśród kolekcjonerów 'eN'ek' model butów, którego korzenie sięgają 2010 roku. Wtedy też sylwetka ta była najbardziej zaawansowanym buty biegowym z logo 'N' na panelu bocznym, co może o czymś świadczyć, prawda? Dziś buty te za sprawą kilku już naprawdę świetnych kolaboracji (KLIK), dla których były płótnem, w naszych głowach zakorzeniły się na dobre. Oczywiście, to nie koniec, tego, co do zaproponowania ma nam amerykański brand i mamy ku temu kolejne dowody.

Tym razem przenosimy się do Japonii, gdzie w 2005 roku narodziła się marka FDMTL. Brand ten powstał z pasji do produkcji denimu oraz rzeczy z niego skonstruowanych. Marka słynie ze skrupulatnego podejścia do rzemiosła, nienagannej jakości swoich produktów oraz oryginalności, której wielu producentów nie jest w stanie naśladować w masowej produkcji. Oprócz New Balance oraz FDMTL przy tworzeniu nowej, stonowanej kolorystyki 2002R czynnie brała udział również ekipa sklepu COSTS z Shenzhen w Chinach. Buty zdominowane zostały przez wszechobecny, atramentowy grant, który pokryto niemal 100% cholewki, jak i podeszwy, którą pamiętajcie zaczerpnięto z modelu 860. Współpraca ta obejmuje pięć różnych rodzajów tekstyliów pokrywających upper, celebrujących tym samym tradycyjne japońskie, denimowe rzemiosło. Cholewka wykorzystuje perłową bazę z dodatkiem dopasowanego kolorystycznie, niebieskiego zamszu oraz dwukolorowego materiału Sashiko. Jedynie końcówki sznurowadeł oraz wkładki i pudełko zdobione są logo wszystkich trzech partnerów lub mocno zdobionym printem. 

COSTS x FDMTL x New Balance 2002R w sprzedaży zobaczymy już w połowie listopada. Niestety, butów nie dostaniemy w WS2, ponieważ dostępne będą jedynie z pośrednictwem COSTS i FDMTL.


New Balance
COSTS
FDMTL