Proponowany post

"Czarne Lustro" Chwilowo Zawieszone

07 maj 2020
"Czarne Lustro" Chwilowo Zawieszone
Twórca hitowego serialu daje ludziom odetchnąć

Jedna z najlepszych produkcji Netflixa od pierwszego sezonu skupia się na problemach, jakie nękają nasze społeczeństwo. Obecna sytuacja związana z pandemią i niepewną przyszłością finansową ludzi sprawiła, że twórcy dali na wstrzymanie przygnębiającemu odbiciu nas samych.

"Na chwilę obecną, nie jestem sobie w stanie wyobrazić sobie, że ktoś chętnie przyjmie dalszy ciąg opowieści o rozpadających się społeczeństwach. Na chwilę obecną nie będę nad tym pracował." 

W takim tonie wypowiedział się ostatnio twórca serialu. Trudno mu się zresztą nie dziwić - praktycznie wszystkie odcinki "Czarnego Lustra" skłaniają nas do głębokich refleksji na temat zachowania naszego i naszych bliskich. Tym samym, Charlie Booker zaznacza, że nie siedzi bezczynnie i pracuje nad dużo lżejszym, komediowym materiałem. Rozumiemy ten ruch, aczkolwiek nawet w trudnych czasach warto się czasami głębiej zastanowić nad gorszymi występkami społeczeństwa, dlatego po części żałujemy, że serial nie odniesie się do obecnej sytuacji na świecie, przynajmniej w tym roku. 

"Black Mirror" to krytyczne i uwypuklone spojrzenie na życie w XXI wieku. Serial dotyka trudnej tematyki, takiej jak konsumpcjonizm, brak zaufania wśród najbliższych czy cyber przemoc. Do tej pory mieliśmy okazję obejrzeć pięć sezonów oraz jeden film pełnometrażowy - "Bandersnatch". Film luźno nawiązuje do epizodów znanych z serialu i pozwala widzowi decydować o losach głównego bohatera. Uzbrojeni w pilota, mamy dostęp do kilku alternatywnych zakończeń tej produkcji.