Proponowany post

Czy Kawhi Leonard Odejdzie Z Jordan Brand?

07 marzec 2018
Czy Kawhi Leonard Odejdzie Z Jordan Brand?

Wielu z Was pewnie niewiele słyszało o zawodniku San Antonio Spurs, Kawhi Leonardzie, a ma on już na swoim koncie mistrzostwo NBA, MVP Finałów i kilka występów w meczach gwiazd. Jest uznawany też za jednego z najlepszych obrońców w lidze. Kawhi od kilku lat jest związany z marką Jordan i ostatnio były prowadzone rozmowy na temat przedłużenia kontraktu.

Jak podaje ESPN, Leonardowi zaproponowano 20 milionów dolarów i umowę na kolejne 4 lata. Jednak ta oferta nie do końca spodobała się sztabowi reprezentującemu zawodnika i rozmowy przerwano. Uznali oni, że ta kwota jest niewspółmierna do tego, jakim zawodnikiem jest Kawhi. Podobno w żadnym z podpunktów nie było też mowy o sygnowanym bucie.

Obecnie Leonard zarabia na kontrakcie z Jordan Brand około $500 000 do tego dochodzą Player Exclusive wszystkich performanceowych modeli, ma on też dostęp do bardzo rzadkich wydań retro czy sampli. W pewnym momencie zanosiło się nawet, że zobaczymy jego linię odzieży. Dla porównania taki Lebron James ze swojej umowy z Nike dostaje 20 milionów rocznie! Wydaje nam się, że nie zawsze powinno chodzić tylko o pieniądze. Kilka lat temu Jimi Butler, którem skończył się kontrakt z adidasem, postanowił wziąć mniej kasy, by móc grać w Jordanach. 

Ciekawe jak skończy się ta sprawa. Kontrakt Leonarda z Jordanem wygasa z dniem 1 października. Wszelkie rozmowy z innymi markami, Kawhi (a w zasadzie jego agenci) może prowadzić dopiero w lipcu. Jordan Brand ma jednak po swojej stronie zapis, że może wyrównać każdą zaproponowaną przez konkurencję kwotę. 


  

Tagi: -