Proponowany post

Czy Nike Planuje Powrót Air Presto Tent Z 2002 Roku?

20 grudzień 2018
Czy Nike Planuje Powrót Air Presto Tent Z 2002 Roku?

W tym wpisie wkraczamy w nieco inny świat. Nie będzie tutaj słowa o żadnych kolaboracjach czy kolejnej kolorystyce Air Max 1. Wszytko, kręcić będzie się wokół jednego modelu butów, za który odpowiedzialny jest chyba najbardziej na świecie znany designer obuwia sportowego, Tinker Hatfield, który jak każdy człowiek na ziemi zaliczał swoje wzloty i upadki.

Wszystko zaczęło się w 2000 roku, kiedy to światło dziennej ujrzał innowacyjny, mający być T-shirt'em dla naszych stóp model Air Presto. Kojarzycie, prawda? Dwa lata później światło dzienne ujrzała jego jedna z wielu, ale też jedna z bardziej zapadających w pamięć wersja, a mianowicie Air Presto 'Foot' Tent. Ostatnie słowo nazwy w 100% zdradza nam, czym inspirował się Tinker podczas ich tworzenia. Zacznijmy jednak od początku. Zamysł był naprawdę banalny. Większość butów dokładnie przylegała do stopy, przez co poziom wentylacji nie do końca był zadowalający. W rozwiązaniu tego problemu pomógł Tinkerowi jego kolega Mark Smith i jego żona Val, którzy również pracowali w Nike. Na specjalnie przygotowanej scenie przeprowadzili oni doświadczenie. Na środku stał rozstawiony namiot, obok ktoś nagle podszedł do Marka, rzucił na niego ciężki koc, owinęli go taśmą, tak żeby nie mógł się wydostać, nad nim powiesili wiadro wypełnione wodą, a obok postawili lampę grzewczą. Już po chwili nie mógł on swobodnie oddychać. Do rozstawionego obok namiotu zaproszono Val, która usiadła w nim na miękkich poduszkach, a całość chłodzona była wentylatorem. Teraz wyobraźcie sobie, że każde z nich jest ludzką stopą. Która ma lepiej? To oczywiste. Buty, których cholewka została skonstruowana tak, aby bezpośrednio nie dotykała naszej stopy, w czym pomagać mają drobne drążki z włókna szklanego podtrzymujące 'toebox'. Buty trafiły do masowej produkcji, ale nie do końca z entuzjazmem zostały przyjęte przez społeczeństwo. Owszem, sprzedawały się, ale nie tak jak oczekiwałoby tego Nike. Po czasie Tinker przyznał się, że Nike Air Presto Tent były jego największą porażką. Zgodzicie się z nim? My nie do końca. Może model ten wyprzedził swoje czasy? Dajcie nam znać w komentarzach, co o nich myślicie.
Dodatkowo powiemy Wam, że wspominamy o nich nie przez przypadek. W sieci natrafiliśmy bowiem na zdjęcie, które wskazuje, że Nike odważy się i przywróci tę sylwetkę na sklepowe półki. Będzie to kolaboracyjny projekt z marką CDG, a prezentowana tutaj kolorystyka bardzo przypomina wersję OG. Czekamy z niecierpliwością na rozwiązanie sytuacji.Nike