Proponowany post

Daniel Arsham x adidas Originals New York

17 lipiec 2017
Daniel Arsham x adidas Originals New York

Niemiecka marka adidas Originals łączy siły z Danielem Arshamem, amerykańskim artystom urodzonym w 1980 roku w Cleveland w Ohio. Sam artysta słynie z niekonwencjonalnego sposobu rzeźbiarstwa, czy tworzenia swoich dzieł np z tłuczonego szkła, gipsu czy betonu.

Wspólnie pracowali oni nad nową wersją kultowego modelu New York. Sam but nawiązywać ma do przeszłości artysty i jego zamiłowania do archeologii, stąd całość utrzymana jest w jasnej barwie nawiązującej do ludzkich kości. Sam upper wykonany został z płótna, którego poszarpane krawędzie zostały zaokrąglone. Z pozoru zwykłe buty skrywają nieco tajemnic. Na tyle widnieje numer telefonu, lewy język zdobi logo, natomiast pod wpływem promieni UV, na podeszwie pojawia się napis 'THE PAST IS PRESENT' a paski zaczynają świecić. Z okazji powstania projektu powstał również trzymający w napięciu klip, który zdecydowanie polecamy obejrzeć.

Buty w ultra limitowanej ilości będą dostępne jedynie za pośrednictwem starannie wyselekcjonowanych sklepów, w tym polskiego CL20. Sugerowana cena detaliczna oscyluje w granicach 180$.

adidas

Tagi: -