Proponowany post

Data Premiery + Oficjalne Zdjęcia Nadchodzących Nike Dunk Low 'Syracuse' Oraz 'Kentucky'

02 marzec 2020
Data Premiery + Oficjalne Zdjęcia Nadchodzących Nike Dunk Low 'Syracuse' Oraz 'Kentucky'

Jeszcze przed weekendem informowaliśmy Was o tym, że już za jakiś czas w sprzedaży zobaczymy niską wersję Nike Dunk Low w kolorystyce 'Kentucky'. Wariant ten jest o tyle szczególny, że: Sam but w wysokiej wersji do sprzedaży trafił w 1985 roku i były to oficjalne sneakersy w barwach siedmiu szkół, z którymi Nike wcześniej podpisało umowę, a mianowicie University of Michigan, University of Kentucky, University of Iowa, Georgetown, Syracuse, St. John's i UNLV, a całość nosiła nazwę 'Be True To Your School'. Po premierze buty zniknęły z oferty marki, a pierwsze retro tej sylwetki w sprzedaży pojawiło się dopiero w 1998 roku. Jak się okazuje, to jeszcze nie ostatnie słowo amerykańskiej marki Nike i równolegle na sklepowych półkach pojawią się również kolorystyka 'Syracuse', którą w wysokiej wersji ostatni raz na półkach widzieliśmy cztery lata temu. Analogicznie do 'Kentucky' skrócono poziom cholewki i postawiono raz jeszcze zaszczycić nas ich obecnością na rynku. Wszystko wydarzy się już 14 marca tego roku. Poniżej jako ciekawostkę podrzucimy Wam zdjęcie wszystkich kolorystyk OG, o których mówiliśmy wyżej. 

Wracając do samych Dunków, to zarówno 'Syracuse' jak i 'Kantucky' w całości wykonane są przy użyciu naturalnej skóry licowej z wyłączeniem języka, który wykończono nylonową siateczką obszytą cienką tasiemką. Kolorystycznie, pierwsze to połączenie bieli z kontrastującą pomarańczą, natomiast w przypadku drugich śnieżną biel przełamano głębokim odcieniem granatowego i to w zasadzie na tyle, jeżeli o nie chodzi. Dodatkowo należy wspomnieć, że będzie to limitowane wydanie, które nie trafi do wszystkich sklepów, a jedynie tych wybranych. 

Sugerowana cena detaliczna za parę wyniesie 100$/419zł i tak jak wspominaliśmy, obydwie kolorystyki do sprzedaży trafią już 14 marca. Niestety, nie mamy informacji czy znajdziemy je w stołecznym butiku WS2.


Nike