De La Soul Dunk

29 grudzień 2005
De La Soul Dunk

Sneakersy były i są popularnym tematem hiphopowych kawałków. Począwszy od 'My adidas' RUN DMC, aż po 'Air Force 1's' Nelly'ego - (ten drugi może nie do końca jest hip hopowcem, ale się wywodzi ze środowiska). RBK wyczuł koniunkturę i zaczął podpisywać kontrakty z rapperami (Jay-Z, G-Unit, Nelly, a ostatnio Daddy Yankee). 

Pomysł średnio mi się podoba, wolę metodę, która stosuje Nike, lub Adidas. Nie podpisują oni bezpośrednich kontraktów z gwiazdorami, bo jest to krótkowzroczna strategia (chyba jest to oczywiste). Zamiast tego rozdają na lewo i prawo wszystkie możliwe wersje kolorystyczne er fors łanów, danków albo superstarów. Powstają też limitowane, lub super limitowane wersje ( np. Roca Fella, 40/40, Blueprint AF1).

De La Soul x Nike SB, to jednak coś zupełnie nowego. Moim zdaniem świetne połączenie legendy hip hopu z klasycznym butem, jakim jest dunk - genialne!! Pozostało tylko zaprojektować coś godnego tej współpracy i tu pojawia się problem;) Ciekawe użycie materiałów (trójwymiarowy materiał rodem ze szkolnych linijek z lat 90 tych ze wzorem z okładki płyty '3 Feet High and Rising', Elephant skin a'la Air Jordan III - DOPE) i świetna kolorystyka (wręcz idealna do kostiumu z serii 'Wojownicze Żółwie Nindża') zastosowane w wersji za kostkę. Niestety wersja niska jest bardzo nieudaną modyfikacją wysokiego brata. Kiepskie kolory dobrane bez polotu, przypomina tandetne obuwie dziecięce z bazaru (lata 90-te w najgorszym wydaniu). Dunk High wygrywa rywalizację ze swoim lołkatowym bratem z miażdżącą przewagą. Chyba wystraczyło wypuścić tylko wersję wysoką, bo tak pozostaje niesmak...Jak po walce Gołoty z Tysonem:)

Tagi: -