Proponowany post

Dead Prez W Najnowszej Kapsule Supreme

02 grudzień 2019
Dead Prez W Najnowszej Kapsule Supreme

To już niemal stało się tradycją, że nowojorska marka Supreme w każdy kolejny poniedziałek serwuje nam info o nowym specjalnym, kolaboracyjnym projekcie. Nie inaczej stało się dziś i światło dzienne oficjalnie ujrzała kapsułowa kolekcja związana z hip-hopowym duetem Dead Prez założonym w 1990 roku. 

W skład duetu wchodzi M-1, który przez trzy lata był działaczem marksistowskiej organizacji International People's Democratic Uhuru Movement (Międzynarodowy Ludowo-Demokratyczny Ruch Uhuru) działającej na rzecz afrykańskiej klasy robotniczej w USA, a działanie grupy inspirowane są losami  członków Partii Czarnych Panter czy autobiografią Malcolma X oraz Static. Ich debiutancki album 'Let's Get Free' światło dzienne ujrzał dopiero w 2000 roku i od razu zyskał ogromne uznanie i do dziś uznawany jest za jeden z najbardziej radykalnych w historii rapu.

Przejdźmy jednak do kolekcji. W jej ramach do sprzedaży trafią pikowane kurtki z haftowanym logo na plecach w trzech kolorach do wyboru, hoodie oraz spodnie z charakterystyczną dłonią pokazującą środkowy powtarzającej się na całej powierzchni rzeczy, dwa modele tees'ów oraz czapki z daszkiem. Dopełnieniem całości jest bandana w tej samej kolorystyce, co na okładce drugiego albumu 'Revolutionary But Gangsta'.

Sprzedaż rusza już w ten czwartek 5 listopada. Start punktualnie 12:00.


Supreme