Proponowany post

Def Jam x Puma Clyde Court

22 lipiec 2019
Def Jam x Puma Clyde Court

Wytwórnia Def-Jam będzie wkrótce obchodziła swoje 35. urodziny. To własnie dzięki niej powstało wiele klasycznych, hip-hopowych albumów. Artyści, którzy byli, lub nadal są związani z wytwórnia to, między innymi: Jay-Z, DMX, LL Cool J, Redman, Method Man, Ghostface Killah, takie grupy jak M.O.P, Beastie Boys, czy EPMD. Krótko mówiąc legendy. Pomiędzy wytwórnią, a marką Puma doszło do kolaboracji, której owocem jest specjalna wersja modelu Puma Clyde Court. Poniżej możecie zobaczyć serię oficjalnych zdjęć.

Puma Clyde Court, to buty do koszykówki, które debiutowały w zeszłym roku. Nie od dziś wiadomo, że kultura hip-hop i basket są ze sobą bardzo powiązane. Jeśli chodzi o wersję stworzoną we współpracy z Def Jam, to postawiono kolor bordowy. Nam od razu skojarzył się on z okładką mix tape'u "Def Jam Recordings 1985-2001 History of Rap vol. 1". Pokryte są niem w zasadzie wszystkie elementy cholewki, ale to nie koniec. By podkreślić wyjątkowość tego wydania, na butach znalazła się nazwa Def Jam, którą znajdziemy na pięcie, natomiast na pasku z tyłu mamy rok 1984. Na pasku z przodu umieszczono grafikę przypominającą ramię gramofonu. 

Def Jam x Puma Clyde Court miały swoją premierę 21 lipca podczas ComplexCon w Chicago. Dostępna była bardzo limitowana ilość. Na szczęście buty mają pojawić się na stronie już 28 lipca. Z pewnością będzie to fajne i bardzo nietypowe uzupełnienie kolekcji w szczególności, dla tych sneakerheadów, którzy lubią basket w rytmie hip hopu.  


pumaTagi: puma,