Proponowany post

DENHAM × Nike Air Max 95 'Black/Summit White/Volt' - Zapowiedź

29 czerwiec 2020
DENHAM × Nike Air Max 95 'Black/Summit White/Volt' - Zapowiedź

Kilkanaście dni temu informowaliśmy Was o nadchodzącym wielkimi krokami kolaboracyjnym projekcie pomiędzy Nike, a holenderską marką DENHAM. Brand pod czujnym okiem Jasona Denhama od 2008 roku w Amsterdamie specjalizuje się w produkcji jakościowej odzieży z denimu, który sami wytwarzają, a teraz biorą się za buty z kultowej rodziny Air Max. Jedynki mieliście zresztą okazję już widzieć (klik), to dziś trochę bliżej przyjrzymy się drugiemu modelowi butów, który powstał w ramach tej współpracy, a mianowicie niemniej kultowych Air Max 95

Niestety, na ten moment dysponujemy jedynie jedną fotografią przedstawiającą nadchodzące wydanie i to na jej podstawie będziemy działać. Zacznijmy może od kolorystyki, która swoim wyglądem nawiązuje do oryginalnego wydania tego modelu, czyli 'Neonów' debiutujących na rynku w 1995 roku, ale więcej o samych butach dowiecie się tutaj. Materiałowo, jest jednak inaczej, a z racji tego, że DENHAM jest specjalistą w produkcji jeansu, o czym już doskonale wiecie, to wszystkie faliste panele skonstruowano przy użyciu właśnie tego fabrykatu w czterech kolorach przechodzących od czerni przez szarość do bieli. Dodatkowo denimem pokryto wierzchni panel oraz język, a pozostałe elementy wykończono siateczką lub nylonem, tak jak ma to miejsce w oryginale. Wszystko też wskazuje na to, że logo DENHAM umieszczone będą na wkładkach, ale o tym dowiemy się wkrótce.

Niestety, jeżeli chcecie poznać datę ich premiery, to musimy Was zmartwić, bowiem my również jej nie znamy. Zastanawia nas jednak to, czy tak jak Air Max 1 limitowane będą do 6800 wyprodukowanych par, a ich retail wyniesie 300$?


DENHAM × NIKE AIR MAX 95 „Black / Summit White / Volt”\
Cena: 180$
Kolor: Czarny / Summit White / Volt
Kod: CU1644-001

Nike
DENHAM