Proponowany post

Do Nike Air Max 95 'Happy Pineapple' Dołączają Nike Free Run Trail

12 luty 2021
Do Nike Air Max 95 'Happy Pineapple' Dołączają Nike Free Run Trail

Jakiś czas temu na naszym Instagramie prezentowaliśmy Wam nową kolorystyką Air Max 95 'Happy Pineapple', którą jak już nieco sama nazwa podpowiada wyróżniał uśmiechnięty ananas zdobiący język. Jak się okazało designerzy Nike mają co do niego poważniejsze plany i jego postać ozdobi co najmniej dwa modele sneaekrsów i to nie byle jakich. 

Cześć ze starszych stażem amatorów zbierania obuwia sportowego - sneakerheadów kojarzyć może sylwetkę Nike Free Run Trail, która na rynku zagościł w 2006 roku. Następnie po latach nieobecności designerzy Nike pokusili się w 2012 roku o wypuszczenie ich re-edycji (KLIK) i od tamtej pory świat zupełnie o nich zapomniał. Na samym początku może przypomnimy Wam, o co chodzi z całą tą podeszwą Free i skąd się ona wzięła. Otóż, chociaż podstawową tych butów jest analiza biegania boso. Wczesne, bardziej wytrzymałe buty Free Run Trail po raz pierwszy wypuszczono w 2006 roku, czyli zaledwie dwa lata po tym, jak Nike uruchomiło serię Free Run inspirowaną sportowcami ze Stanford, którzy biegali boso po szkolnym polu golfowym. Tobie Hatfield, brat legendarnego projektanta Tinkera, i Eric Avar spędzili lata, ucząc się, jak naśladować najbardziej „naturalny” ruch stopy. Rezultatem była podeszwa z minimalnym przesunięciem od pięty do palców i wykonana z super elastycznego materiału Phylon. W miarę wypuszczania większej liczby modeli system liczbowy wskazywał wielkość podeszwy w każdym bucie, przy czym 3,0 ma najmniej i była dla osób najbardziej zaawansowanych, a 7,0 na górnym końcu, dla początkujących. Przy butach z podeszwą Free należy również pamiętać, że zbyt intensywne ich użytkowanie na samym początku powodowało bóle stóp i goleni, ponieważ stymulowały one mało użytkowane przez człowieka mięśnie. Retro Nike Free Run Trail po raz pierwszy powróci w kolorystyce „Happy Pineapple” z uroczą haftowaną maskotką na języku. Kontynuując temat z AM95, podstawowa warstwa spranej, neonowej zieleni znajduje się pod zamszową skorupą w kolorze złamanej bieli. U podstawy znajduje się cętkowana jasno-brązowa podeszwa środkowa, z ciemniejszym odcieniem tworzącym spód. Wewnątrz znajduje się wkładka z naturalnego korka, która dodatkowo ucieleśnia owocowy motyw i jest opatrzona logo „Move to Zero” - symbolem używanym do oznaczenia bardziej zrównoważonej oferty produktów Nike. Na razie jedyne, co mamy, to zdjęcia, które się pojawiły i luźny harmonogram publikacji w nadchodzących miesiącach. „Happy Pineapple” i wszystkie inne warianty, które są prawie nieuniknione, warte są Waszego zainteresowania ze względu na to, jak pionierskie były wczesne sneakersy Free Run. Lekkie buty do biegania stały się dziś normą, ale warto pamiętać, jak niezwykłe były na początku. 
Szczegóły premiery Nike Free Run Trail „Happy Pineapple”

Buty w wybranych punktach sprzedaży znajdziecie już za jakiś czas. Sprawdzajcie asortyment takich sklepów jak Warsaw Sneaker Store, gdzie powinny się pojawić. Sugerowana cena detaliczna wyniesie 130$.

Nike Free Run Trail “Happy Pineapple”
Kolor: Coconut Milk/Lime Glow-Metallic Gold
Kod: CZ9079-100
Data premiery: 2021
Cena: $130

Nike