Dokładniejsze Zdjęcia Nadchodzących Undercover x Nike Daybreak

04 marzec 2019
Dokładniejsze Zdjęcia Nadchodzących Undercover x Nike Daybreak

Na początku lutego informowaliśmy Was o tym, że jeszcze tego lata na półkach starannie wyselekcjonowanych sklepów pojawi się aż 7 kolorystyk klasycznego modelu Nike Daybreak, który na rynku zadebiutował w 1979 roku. Nie chodzi nam o jego klasyczną, vintage'ową wersję, a unowocześniony, dotknięty ręką Jun Takahashi z UNDERCOVER wariant, który z oryginałem ma tylko trochę wspólnego.

Owszem, przód oraz bo butów to wierna kopia starej biegówki z końca lat 70 wykonana z połączenia zamszu, nylonu i skóry, z której wycięto Swoosh, czyli tego, co w tamtych czasach najbardziej popularne. To, co jednak najbardziej wyróżnia je z tłumu to dodatkowy, plastikowy stelaż o ostrych kształtach rozciągnięty na tyle. W jego centralnej części znajdziemy podkreśloną literę 'U' potwierdzającą udział japońskiej marki UNDERCOVER w tym projekcie. Aby jeszcze bardziej to podkreślić, dosłownie piętro niżej, na powierzchni wykonanej z najzwyklejszej pianki EVA podeszwy z waflowym spodem nadrukowano imię i nazwisko twórcy oraz nazwę brandu, którego jest założycielem. Dziś bliżej przyjrzeć możemy się jedynie dwóm z siedmiu kolorystyk, czarnej z jasnymi akcentami oraz żółto-szarej z ciemnymi detalami. Która według Was wypadła lepiej? My jesteśmy za ciemną, a Wy?

Część z Was interesuje pewnie retail Undercover x Nike Daybreak. Już śpieszymy z odpowiedzią. Buty w sugerowanej cenie detalicznej kosztować mają 160$. Co do daty premiery, konkretów jeszcze nie znamy, ale wiemy, że w sprzedaży pojawić mają się latem tego roku.
Undercover x Nike Daybreak
Styl: BV4594-001
Data: Summer 2019
Cena: $160
Undercover x Nike Daybreak
Styl: BV4594-700
Data: Summer 2019
Cena: $160

Nike
UNDERCOVER