Proponowany post

Druga Kolorystyka Nike Air Max 90 Projektowana Przez Ekipę Z The Basement

23 wrzesień 2019
Druga Kolorystyka Nike Air Max 90 Projektowana Przez Ekipę Z The Basement

No to pozostajemy w temacie praktycznie już jubileuszowego modelu Air Max 90, który dosłownie za kilkanaście tygodni obchodzić będzie swoją okrągłą rocznicę powstania. Oczywiście Nike należycie świętować będzie te obchody, a my niemal codziennie dostarczamy Wam ku temu dowodów. Dosłownie przed chwilą mieliśmy okazję prezentować Wam nową kolorystykę, którą roboczo nazwano 'Croc Camo', a w tym miejscu kontynuujemy prezentację drugiej z trzech nadchodzących Nike Air Max 90 zaprojektowanych przez ekipę z The Basement. Pierwszą z nich znajdziecie tutaj

Pierwszą i najważniejszą różnicą, pomijając tutaj kolorystykę oraz użyte do produkcji materiały jest brak wymiennych Swoosh'y, które dostępne były w wersji szarej i trochę szkoda. Drugi wariant zupełnie nie wiedzieć czemu pozbawiony został pakietu wymiennych 'fajek', które mieliśmy w zestawie, co akurat dla nas nie jest do końca zrozumiałe, ale wiemy, że nie dzieje się to z przypadku. Sama cholewa zdominowana jest przez spokojną szarość z dodatkiem kontrastującej pomarańczy oraz srebra, co nam od razu kojarzy się z pasiastymi pudełkami, w które pakowane były pierwsze buty z linii AM, ale w tym przypadku skojarzenie to jest zapewne błędne. Taka, a nie inna kolorystyka może być inspirowana drogowymi słupkami, które pojawiły się na wkładkach, ale wierzymy, że inspiracja jest nieco głębsza, o czym dowiemy się podczas oficjalnej prezentacji całego projektu, która powinna nastąpić już niedługo, bowiem premiera przewidziana jest na październik. Materiałowo, tak jak w przypadku jasnej wersji jest tutaj tego trochę. Cholewkę skonstruowano z połączenia kilku rodzajów skór oraz odpornego na rozdarcia rip stopu w dwóch odsłonach. Na spodzie półprzeźroczystej podeszwy konsekwentnie pojawia się maksyma grupy: “Real People Do Real Things”.

Tak jak wspominaliśmy, premiera przewidziana jest na październik. Sugerowana cena detaliczna powinna wynosić 140$. Mamy też nadzieję, że buty dorwicie tutaj.
The Basement x Nike Air Max 90
Styl: CI9111-003
Data: Październik 2019
Cena: $140

Nike