Proponowany post

Dwie Kolorystyki Nike Blazer Mid '77 Dołączają Do Zestawu 'Sashiko'

19 styczeń 2021
Dwie Kolorystyki Nike Blazer Mid '77 Dołączają Do Zestawu 'Sashiko'

Kilka dni temu informowaliśmy Was o tym, że Nike szykuje się do premiery limitowanej edycji Nike Air Force 1 'Sashiko'. O samej tradycyjnej technice zdobienia tkanin wywodzącej się Japonii wspominaliśmy zarówno w przypadku AJ4, jak i wyżej wspomnianych AF-1, także nie będziemy Was tym zanudzać, a przejdziemy do sedna sprawy. 

Otóż do tego zacnego grona dołączają dwie kolorystyki niemniej kultowych, również wywodzących się z koszykarskich parkietów Nike Blazer Mid '77. Tym jednak razem designerzy z Oregonu do tematu Sashiko postanowili podejść nieco bardziej zachowawczo i na cholewce nie zobaczymy masy przeszyć, precyzyjnie tkanego, połączonego ze sobą w patchworkowy sposób materiału, przez co śmiało możemy powiedzieć, że nadchodzące Blazery są tymi najmniej spektakularnymi, co nie znaczy, że gorszymi. Podstawą ich budowy są najprawdopodobniej ręcznie pleciona baza przytwierdzona do kilku zamszowych paneli z dodatkiem materiału tekstylnego wewnątrz oraz na języku zapewniając komfort użytkowania tych stosunkowo wysokich butów. Najbardziej spektakularnym elementem są dodatkowe złote haczyki, pomiędzy którymi rozciągnięto ozdobną, czerwoną kokardę ze sznurówek, i to właśnie ten element gra tutaj pierwsze skrzypce i wyróżnia Nike Blazer Mid '77 'Sashiko'. Tak jak wspominaliśmy, buty dostępne będą w dwóch wersjach kolorystycznych. Pierwsza jest standardowo granatowo-biała, natomiast druga to stonowane połączenie bladego różu z bielą. Elementem spójnym jest wyżej wspomniany element oraz identyczne podeszwy.

Buty w wybranych punktach sprzedaży zobaczyć mamy 2 lutego. Jest też spora szansa, że dwie nadchodzące kolorystyki Nike Blazer Mid '77 'Sashiko' zadebiutują w Warsaw Sneaker Store.Nike